У Вікіпедії створили понад 1000 нових статей про українську культуру

У березні 2023 року у Вікіпедії утретє відбувся «Місяць культурної дипломатії України». Протягом ініціативи було створено 1401 нову статтю про Україну та українську культуру різними мовами. Про це повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ України.
«Місяць культурної дипломатії в Вікіпедії став уже третім з часу започаткування МЗС цієї ініціативи у 2020 році. — прокоментував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. — Повномасштабна агресія РФ не лише не зупинила, а й зробила її ще масштабнішою».
Також міністр зазначив, що «спільними зусиллями держави та громадянського суспільства ми протидіємо російській пропаганді та системно наповнюємо світовий інформаційний простір правдивими фактами про Україну та її культуру».
За місяць проведення кампанії до неї долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу. Вони написали 1401 нову статтю та покращили 85 наявних у 64 різних мовних розділах Вікіпедії.
Зокрема, були створені статті про Наталку Полтавку французькою, фільми «Земля» та «Тіні забутих предків» угорською, Івана Марчука японською, роман «Місто» Валер’яна Підмогильного арабською, Художній музей імені Куїнджі китайською.
Деякі теми користувалися особливою популярністю серед учасників і отримали висвітлення у найбільшій кількості мовних розділів: про Київську мадонну, Півника васильківської майоліки, письменницю та історикиню Олену Апанович тощо. Також з’явилися статті менш поширеними мовами: про Петриківський розпис мовою тіап, баскською про український вінок, роман «Марія» Уласа Самчука мовою гуджараті, «Енеїду» Івана Котляревського валійською.
Найактивніші учасники та учасниці «Місяця культурної дипломатії України» отримають сертифікати про участь та призи від організаторів.
«Місяць культурної дипломатії України» — ініціатива, присвячена відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру. А також культурним феноменам — від мемів до символів незламності. Проєкт спільно організували ГО «Вікімедіа Україна», Український Інститут та Міністерство закордонних справ України.
Нагадаємо, за 2022 рік в українській Вікіпедії здійснили 1 мільярд 60 мільйонів переглядів сторінок.
Оригінал статті на Suspilne: У Вікіпедії створили понад 1000 нових статей про українську культуру
Блог
В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео ШкурупіяВ Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно
Жага справедливості у книжці Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько
У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
Ініціатори пр
У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі
Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерівXI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.