У Відні, Вільнюсі й Ризі курсуватимуть трамваї за мотивами графіки Нарбута

У Відні, Вільнюсі й Ризі курсуватимуть трамваї за мотивами графіки Нарбута

У Відні з’явився трамвай з дизайном, натхненним роботами Георгія Нарбута, та QR-кодом рахунку підтримки українців. Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Австрії.

 

Оформлення проєкту зробила графічна дизайнерка з харківської артстудії Grafprom Марія Норазян. 

 

Дизайн безпосередньо пов’язаний з мистецькою спадщиною Георгія Нарбута, який понад 100 років тому працював над брендуванням Української держави, використовуючи національні візуальні елементи. Патерн символізує насіння соняшника.

 

Трамвай курсуватиме три місяці на маршруті 42, який стартує від центральної вулиці Рінгштрассе.

 

У планах активістів реалізувати цю ідею також в інших європейських столицях. Наразі вже є домовленість з Вільнюсом та Ригою, тривають переговори зі Стокгольмом.

Написи та малюнки на трамваї у Відні з’явилися в межах міжнародного іміджевого та краудфандингового проєкту, що реалізують активісти української спільноти Відня за підтримки посольства України в Австрії. 

 

Мета проєкту — брендування міського громадського транспорту виразним українським дизайном, що поєднує інноваційну візуальну традицію модернізму з сучасним дизайном і мистецькими проєктами.

 

Нагадаємо, у 2021 році в Київському метрополітені провели виставку постерів про Нарбута. Тоді ж у межах українсько-чеського проєкту вірші харківських поетів розмістили у вагонах трамваїв міста Брно.

 

Фото: посольство України в Австрії

Оригінал статті на Suspilne: У Відні, Вільнюсі й Ризі курсуватимуть трамваї за мотивами графіки Нарбута

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"