У Ворохті відкрилася нова книгарня-кав’ярня «Альтернатива»
У серпні у Ворохті розпочала роботу нова книгарня-кав’ярня «Альтернатива». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила співзасновниця школи креативного письма Litosvita Марія Придьма.
У коментарі Читомо засновниця книгарні Галина Курило пояснює, що ідея створення цього простору виникла після її переїзду до Карпат. «У липні 2022 ми з дітьми приїхали сюди в гори і якось не змогли звідси поїхати», — каже засновниця. Вона зазначає, що, окрім безпеки, важливим фактором переїзду була близькість до природи.
Галина Курило займається соціальною політикою та адвокацією прав дітей та дорослих з інвалідністю, працює з дому і час від часу виїжджає у відрядження, однак, за її словами, у горах бракувало місця, де можна було б проводити час у приємній атмосфері, відмінній від традиційних гуцульських закладів. Так виникла ідея створити альтернативний простір, де можна насолоджуватися не лише гарною кавою, але й культурним дозвіллям.
Книгарня-кав’ярня названа «Альтернативою», оскільки тут пропонують альтернативний підхід до кави та дозвілля.
Власниця розповідає, що підбором книжок допомагала її сестра Ірина Осадчук, співзасновниця видавництва Pabulum. «Ми не маємо тематичного фокуса, але книжки з допомогою Ірини я підбираю дуже ретельно. Багато видань про Гуцульщину, Карпати, етнографію», — пояснює вона. У книгарні представлені видання від видавництв «Брустури», «Видавництво Савчука», «Основи», Meridian Czernowitz та інших.
Зараз у закладі доступні чотири види зерна, обсмаженого під фільтр, та окремий сорт для еспресо, який доставляють зі Львова. Кав’ярня також підтримує ідею свідомого споживання кави, сортує сміття, а відвідувачі можуть приносити з собою домашніх улюбленців, для яких передбачені вода та смаколики.
«Я не маю жодного досвіду у бізнесі, дотепер працювала у сфері перекладу та соціальної політики. Попереднього аналізу ринку чи вивчення попиту не робила. Як каже інший мій партнер по “Альтернативі”, тактика така: спочатку вв’яжемося в бій, а там розберемося», — розповідає Галина Курило.
Вона також активно підтримує зв’язки з іншими книгарнями, вивчаючи їх досвід. Вона зізнається, що ідея створення книгарні-кав’ярні частково виникла завдяки спілкуванню з Олексієм Ерінчаком, засновником книгарень-кав’ярень «Сенс» у Києві.
Попри те, що офіційне відкриття книгарні ще не відбулося, перші відвідувачі вже змогли її відвідати. «Ми працюємо днів десять, але я бачу, як ця комбінація — книжки та кава —творить магію, і простір живе як окремий організм», — ділиться своїми враженнями Галина Курило.
Як повідомлялося нещодавно у селі Верхній Ясенів (присілок Царина) відкрили книгарню-кав’ярню «Коцюбинський».
Фото: Марія Придьма
Оригінал статті на Suspilne: У Ворохті відкрилася нова книгарня-кав’ярня «Альтернатива»
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.