У видавництві «Discursus» виходить книжка про віднайдені історії Станиславівщини

Франківське видавництво «Discursus» оголосило передпродаж нової книжки із серії “Цікава історія” – “Станиславівщина: віднайдені історії”.
Про це у фейсбуці повідомив видавець Василь Карп’юк.
Ця книжка – результат чотирирічної праці з історії Івано-Франківської області та є логічним продовженням книги «Станиславів: віднайдені історії».
Інформаційний матеріал, базований на джерелах та літературі українського, польського та частково радянського походження, подано у вигляді окремих науково-популярних тематичних статей.
Хронологічно доробок охоплює період від середини ХІХ до кінця ХХ ст. Висвітлення особистостей, аналіз подій та коментарі до них відображають наукову та громадянську позицію авторів. До кожної статті додається список використаних джерел та літератури.
Зміст книжки “Станиславівщина: віднайдені історії”: Палагицький альбом. Станиславівські гроші. Суд над «косачівським катом». Статуетки з Пацикова. Жінка в Галичині перед війною: якою вона була? Забутий кляштор у Нижневі. Забутий кляштор у Нижневі (продовження). Модний відпочинок у Тарнавського. Лещетарство в Карпатах. 90-річчя електрики Івано-Франківська. Таємниця загибелі автора «Знахаря» на Прикарпатті. Палац графів Баліцьких. Голокост у Коломиї: знати і пам’ятати. З року в рік. Карнавальний сезон. Католицьке Різдво. Гуцульське Різдво. Традиції святкування Великодня на Галичині. Старець із Дори.
Джерело: kurs.if.ua.
Оригінал статті на НСПУ: У видавництві «Discursus» виходить книжка про віднайдені історії Станиславівщини
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.