У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
Ініціатори проєкту постанови, серед яких Іванна Климпуш-Цинцадзе, Олексій Гончаренко, Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар та інші, мають на меті запровадити «використання в Україні на офіційному рівні, офіційному листуванні та спілкуванні, а також у засобах масової інформації офіційної та історичної назви країни Грузія – Сакартвело. Відповідно, грузинський народ (грузинів) називати – картвелами».
У пояснювальній записці до проєкту постанови також йдеться про те, що «майже п’ятнадцять років офіційний Тбілісі переконує своїх міжнародних партнерів відмовитися від назви “Грузія”, яка вважається русифікованою, а саме найменування – російським. Тому грузини просять використовувати історичну назву їх країни – “Сакартвело”».
Автори проєкту зазначають, що імперську назву «Грузія» використовують у світі приблизно 20 країн, зокрема і Україна. Більшість з них – країни пострадянського простору або ті, які зазнавали значного радянського впливу.
«Сакартвело – саме так називають свою країну грузини (картвели). Сакартвело – “країна картвелів”, від Картлі – одного з основних регіонів цієї держави. Відповідно, грузинський народ (грузинів) слід називати картвелами», – пояснюється у записці до проєкту постанови Верховної Ради України «Про використання в Україні історичної назви країни Грузія – Сакартвело»
Від назви «Грузія» в офіційних документах вже відмовилися Литва, Ізраїль, Південна Корея, Японія. Більшість з них стали використовувати латинську назву Георгія (Georgia) і лише Литовська Республіка, член Європейського Союзу та НАТО, з 2021 року використовує назву «Сакартвело».
Нагадаємо, у Сакартвело вийшла друком книжка Маркіяна Камиша про Зону відчуження
Чільне фото: Freepik
Оригінал статті на Suspilne: У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело
Блог
Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнєБібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу
Наталя Талалай. Мій ПамукЗа даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.