У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
Ініціатори проєкту постанови, серед яких Іванна Климпуш-Цинцадзе, Олексій Гончаренко, Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар та інші, мають на меті запровадити «використання в Україні на офіційному рівні, офіційному листуванні та спілкуванні, а також у засобах масової інформації офіційної та історичної назви країни Грузія – Сакартвело. Відповідно, грузинський народ (грузинів) називати – картвелами».
У пояснювальній записці до проєкту постанови також йдеться про те, що «майже п’ятнадцять років офіційний Тбілісі переконує своїх міжнародних партнерів відмовитися від назви “Грузія”, яка вважається русифікованою, а саме найменування – російським. Тому грузини просять використовувати історичну назву їх країни – “Сакартвело”».
Автори проєкту зазначають, що імперську назву «Грузія» використовують у світі приблизно 20 країн, зокрема і Україна. Більшість з них – країни пострадянського простору або ті, які зазнавали значного радянського впливу.
«Сакартвело – саме так називають свою країну грузини (картвели). Сакартвело – “країна картвелів”, від Картлі – одного з основних регіонів цієї держави. Відповідно, грузинський народ (грузинів) слід називати картвелами», – пояснюється у записці до проєкту постанови Верховної Ради України «Про використання в Україні історичної назви країни Грузія – Сакартвело»
Від назви «Грузія» в офіційних документах вже відмовилися Литва, Ізраїль, Південна Корея, Японія. Більшість з них стали використовувати латинську назву Георгія (Georgia) і лише Литовська Республіка, член Європейського Союзу та НАТО, з 2021 року використовує назву «Сакартвело».
Нагадаємо, у Сакартвело вийшла друком книжка Маркіяна Камиша про Зону відчуження
Чільне фото: Freepik
Оригінал статті на Suspilne: У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.