У Великій Британії видадуть книжку історикині про втрату брата-військового

У Великій Британії видадуть книжку історикині про втрату брата-військового

Британське видавництво Monoray видасть книжку історикині й директорки Українського інституту в Лондоні Олесі Хромейчук “The Death of a Soldier Told by his Sister” («Історія про загибель солдата, розказана його сестрою»). Про це вона повідомила у своєму інстаграмі.

Книжка розповідає про особистий досвід переживання втрати старшого брата Володимира, який загинув на війні у 2017 році.

 

У “The Death of a Soldier Told by his Sister”, яку видавництво описує, як «зворушливе й глибоке поєднання мемуарів та есею», Хромейчук  пише про переживання втрати брата, а також осмислює напад росії на Україну з точки зору іммігрантки, яка живе далеко від лінії фронту, з точки зору воєнної історикині, жінки, цивільної та сестри. 

 

Вона аналізує, як політичне насильство змінює речі та людей, і «з надзвичайною інтимністю зображує незвичайний і складний зв’язок між братом і сестрою».

 

«Незадовго до загибелі, мій брат сказав мені, що став воїном. Навіщо мислителю, художнику хотілося стати солдатом? Можливо, я недооцінювала, що значить бути художником і мислителем, або солдатом», — коментує Хромейчук. 

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Olesya Khromeychuk (@olesya_khromeychuk)

 

В інтервʼю «Коридору» Хромейчук розповідала, що спочатку, щоб пропрацювати досвід втрати близької людини, записувала скетчі й оповідання про пережите, а потім показала написане друзям із лондонського «Молодого театру» в Лондоні, які запропонували їй створити виставу на основу цього матеріалу.

 

Так зʼявилася п’єса «Все, що залишилося», яку Хромейчук називає «історією загибелі її брата, написаної для західної публіки». Виставу доповнили відео, які Володимир зняв на фронті, а також історіями, як українці купують спорядження для солдатів на Ebay чи Amazon.

 

Виставу зокрема показували на найбільшому у світі фестивалі театрального мистецтва «Фриндж» (Edinburgh Festival Fringe).

 

Книга вийде з передмовою президента Англійського PEN Філіппа Сендса та вступом українського письменника, голови українського PEN Андрія Куркова.

 

Нагадаємо, У США та Великій Британії опублікують щоденник 12-річної української дівчинки Єви Скалецької «Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України». 

 

Дитяча повість української письменниці Катерини Бабкіної «Шапочка і кит» вийде у британському видавництві Penguin Random House.

Оригінал статті на Suspilne: У Великій Британії видадуть книжку історикині про втрату брата-військового

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З роси і води!

Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю

В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі Балкан

В Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина

Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у Франції

Мальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц

Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотності

Голова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн

Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024

«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"