У Варшаві з’явилась вулиця Гендальфа

В одному з районів столиці Польщі з’явилися вулиці Дж. Р. Р. Толкіна та Гендальфа. Про це повідомляє онлайн-медіа warszawa.naszemiasto.
Відомий офісною забудовою варшавський район Służewiec Przemysłowy, що входить до дільниці Мокотув, місцеві мешканці називають «Мордором» («Чорна країна» зла з романів класика світової літератури та одного із засновників жанру високого фентезі Дж. Р. Р. Толкіна). Наприкінці минулого року Управління міських доріг Варшави поставило таблички з новими назвами вулиць, обраними на честь письменника та доброго чарівника Гендальфа з романів Толкіна «Гобіт», «Володар перснів», «Сильмариліон».
Варіанти назв вулиць спеціальній комісії надавали самі мешканці району. На їхню думку, оригінальний неймінг приверне увагу туристів, подарує позитивні емоції самим містянам, а головне – продемонструє готовність столичної влади дослухатись до низових ініціатив.
Нагадаємо, У Луцьку з’явилася вулиця Шістдесятників
Чільне фото: warszawa.naszemiasto
Оригінал статті на Suspilne: У Варшаві з’явилась вулиця Гендальфа
Блог
Юрій Андрухович — у короткому списку премії Нойштадта-2026Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович увійшов до короткого списку американської премії Нойштадта 2026 року. Про це повідомляється на сайті організаторів премії —
У кінотеатрах США зʼявився фільм за мотивами повісті Стівена КінгаУ США вийшов у прокат фільм «Життя Чака» за мотивами однойменної повісті американського письменника Стівена Кінга. Про це письменник повідомив на своїй сторінці у мережі Х.
«Це фінальни
Порушники мовного законодавства з початку 2025 року сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів. Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив в інтервʼю LB.ua.
За словами посадовця, цьо
З 29 травня по 1 червня у столиці Словаччини відбувся міжнародний літературний фестиваль BRaK (Bratislavský knižný festival). Про це повідомили у соцмережах Українського інституту.
У п
Володимир Базилевський. «Крик з божевільні»“Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
З НОВОЇ КНИГИ
ДО ОКЕАНУ
Планети гучний оргАн,
коморо землі, океан,
кити твої самогубці,
альбатроси по горло в мазуті,
дельфіни підранки.
Па
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.