У Варшаві відкриють українську школу

У Варшаві відкриють українську школу

Через велику кількість українських біженців у Варшаві відкриють українську школу. Про це повідомляють місцеві ЗМІ. 

Вона розпочне роботу через місяць. Навчання буде доступним для учнів всіх класів – з 1 по 11. Школа зможе прийняти близько 170 учнів. 

 

Охочі потрапити до резервного списку можуть надіслати заявку на поштову адресу otwieramyszkoly@gmail.com.

 

Площа офісу, в якому облаштували навчальний заклад, становить 1,2 тисячі квадратних метрів. Приміщення безкоштовно надала компанія Immofinanz, якій належить будівля. А над адаптацією простору працюють архітектори студії XYstudio. 

 

«Зараз ситуація у школах Варшави непроста: місць критично бракує. Кількість школярів з України, які почали вчитися у Варшаві, вже становить понад 10 тисяч осіб. При цьому більшість дітей приєдналися до польських класів без належної підготовки», – зазначає мер Варшави Рафаль Тшасковський. 

 

А всього у столиці перебуває, за словами мера, понад 90 тисяч дітей з України.

 

Як відомо, Міносвіти спільно з Мінцифри та Українським інститутом розвитку освіти також запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».

 

Також, як повідомлялося раніше, в Україні з початку повномасштабної війни окупанти зруйнували понад 500 закладів освіти. Із них кількість зруйнованих та пошкоджених шкіл, дитсадків та інших закладів освіти на Київщині становить 45 будівель.

 

Нагадаємо, що польські видавці збирають книжки для українських дітей-біженців, а британські  — книжки та необхідні речі у наплічниках. Крім того, у Польщі надають стипендії художникам, які покинули Україну через війну.

 

Джерело: Wyborcza.pl 

Оригінал статті на Suspilne: У Варшаві відкриють українську школу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Оголосили короткий список Букерівської премії-2023

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомили на сайті премії.
До шортлиста увійшли:
 

Study for Obedience («Навчання с

У Львові стартував тиждень скульптури

У Львові стартував Львівський тиждень скульптури «Старе і Нове/Нове і Старе», під час якого планують показати більше 300 скульптур, об’єктів та інсталяцій.

Про це повідомляє

В Україні дозволили писати з малої літери топоніми «росія» і «москва»

В Україні написання слів «росія», «москва» тощо офіційно дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах. Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.
З м

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"