У Будинку письменників нагородили переможців Міжнародного дитячого конкурсу «У пошуках літературних…

У Будинку письменників нагородили переможців Міжнародного дитячого конкурсу «У пошуках літературних…

13 жовтня у Камінній залі Будинку письменників відбулася церемонія нагородження переможців Міжнародного дитячого конкурсу «У пошуках літературних талантів».

Урочистий захід відкрила заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна. Вона щиро привітала переможців і зазначила, що дуже важливо, що молоде талановите покоління приходить у літературу, а літературний талант, даний Богом, потрібно і розвивати, і гідно підтримувати. Також вона зауважила, що слово треба любити і віддавати йому свої сили, бо тільки тоді воно принесе плідні результати, коли над ним постійно працюєш, тому що бути письменником ­– це велика й вельми відповідальна місія людини, оскільки така творча особистість стає вчителем інших.

На конкурс було подано 138 творів у номінації «Поезія» і «Проза», які надійшли з різних куточків України. Спершу журі відібрало 30 текстів, а згодом визначило 15 фіналістів.

Т. Фольварочна як член журі зазначила, що подана на конкурс проза була потужніша за поезію, а журі було майже одностайне у своєму рішенні. Також вона побажала щасливої письменницької долі обдарованим дітям.

На церемонії нагородження виступив меценат і засновник цього конкурсу Микола Хомич. Він зазначив, що ідея такого конкурсу в нього виникла тоді, коли Росія захопила Крим і розпочала війну на Донбасі. На його думку, такий конкурс дає можливість талановитій молоді проявити себе, отримати підтримку й визначити подальші життєві орієнтири, бо на молодому творчому поколінні лежить велика відповідальність за майбутнє країни, а також дуже важливо створювати й розвивати свій культурний простір.

На заході виступив один з організаторів конкурсу Юрій Рошка – директор гімназії № 1 ім. Лесі України (м. Новоград-Волинський на Житомирщині). Він привітав переможців із дуже важливим першим кроком у літературі й розповів про мету цього конкурсу – пошук талановитих дітей, які потім можуть стати й відомими письменниками.

Голова Київської письменницької організації НСПУ Марія Морозенко привітала дітей із перемогою й зазначила, що журі дуже ретельно відбирало твори, оскільки боялося помилитися. Також вона зауважила, що деякі тексти буди дуже сильними, такими, що на очах наверталися сльози, де діти показали глибину своєї душі, змальовуючи філософію світу і психологію людських стосунків.

У номінації «Поезія» перемогли:

1. Француз Вікторія (м. Остер, Чернігівська обл.);

2. Ковальова Єсенія (м. Остер, Чернігівська обл.);

3. Копилова Дарина (м. Лисичанськ, Луганська обл.).

Дипломи отримали:

1.Баранцов Олександр (м. Маріуполь, Донецька обл.);

2. Моковійчук Анастасія (с. Сергії, Путильський р-н, Чернівецька обл.);

3. Родзіховська Оксана (с. Костянтинівка, Житомирська обл.);

4. Бухтіярова Марія (м. Харків).

У номінації «Проза» перемогли:

1.Бухтіярова Марія (м. Харків);

2. Попадюк Адріана (смт Вороновиця, Вінницька обл.);

3. Камінська Ольга (Ірпінь).

Дипломи отримали:

1.Головко Вікторія (м. Ніжин, Чернігівська обл.);

2. Прохоренко Вікторія (м. Мукачево, Закарпатська обл.);

3. Шевченко Аліна (с. Гайок, Кіровоградська обл.);

4. Даниленко Єлизавета (с. Осипенко, Бердянський р-н, Запорізька обл.);

5. Коваленко Софія (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.).

Лауреати перших премій в обох номінаціях отримали бронзову статуетку «Лескар» – це зменшена копія пам’ятника Лесі Українки, розташованого на території Ліцею №1 ім. Лесі Українки (м. Новоград-Волинський), а також грошову винагороду.

Також переможці конкурсу увічнили відбитки своїх долоньок, які будуть розміщені поряд із пам’ятником Лесі Українки на «Алеї талантів» у Новограді-Волинському.

Пресслужба НСПУ

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Будинку письменників нагородили переможців Міжнародного дитячого конкурсу «У пошуках літературних…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Попаданка В Казки

Шановні читачі, перша книга веселих пригод Маргарити в світі казок закінчилася! Тому, представляю Вам обкладинку до другої частини казкової історії! ПІДПИСУЙТЕСЬ якщо Вам сподобалось і цікаве продовження!!!!!!!!!

Остання знижка в передплаті!

Добрий день!

Сьогодні з гарною новиною – впродовж дня буде діяти знижка в 15% на книгу “Кохання тут зайве”. Остання знижка в передплаті, тому… для усіх, хто мав намір прочитати, чудова можливість придбати книгу

Українська мрія — вийде нова марка від Укрпошти

28 червня Укрпошта вводить в обіг нову поштову марку «Українська мрія». Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський в Telegram. 
Загальний тираж марки 3 млн. Її можн

У Баку обговорюють український та азербайджанський літературні процеси

В Азербайджанському Інституті теології під час заходу «Репрезентація азербайджанських цінностей в українських перекладах азербайджанської літератури» обговорили дослідження українсько-а

27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

У межах спецпроєкту «UKRAINE NOW. Візія Майбутнього» Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало перелік із рекомендацій книжок про російсько-українську війну. Про

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"