У Будинку письменників нагородили переможців Міжнародного дитячого конкурсу «У пошуках літературних…

У Будинку письменників нагородили переможців Міжнародного дитячого конкурсу «У пошуках літературних…

13 жовтня у Камінній залі Будинку письменників відбулася церемонія нагородження переможців Міжнародного дитячого конкурсу «У пошуках літературних талантів».

Урочистий захід відкрила заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна. Вона щиро привітала переможців і зазначила, що дуже важливо, що молоде талановите покоління приходить у літературу, а літературний талант, даний Богом, потрібно і розвивати, і гідно підтримувати. Також вона зауважила, що слово треба любити і віддавати йому свої сили, бо тільки тоді воно принесе плідні результати, коли над ним постійно працюєш, тому що бути письменником ­– це велика й вельми відповідальна місія людини, оскільки така творча особистість стає вчителем інших.

На конкурс було подано 138 творів у номінації «Поезія» і «Проза», які надійшли з різних куточків України. Спершу журі відібрало 30 текстів, а згодом визначило 15 фіналістів.

Т. Фольварочна як член журі зазначила, що подана на конкурс проза була потужніша за поезію, а журі було майже одностайне у своєму рішенні. Також вона побажала щасливої письменницької долі обдарованим дітям.

На церемонії нагородження виступив меценат і засновник цього конкурсу Микола Хомич. Він зазначив, що ідея такого конкурсу в нього виникла тоді, коли Росія захопила Крим і розпочала війну на Донбасі. На його думку, такий конкурс дає можливість талановитій молоді проявити себе, отримати підтримку й визначити подальші життєві орієнтири, бо на молодому творчому поколінні лежить велика відповідальність за майбутнє країни, а також дуже важливо створювати й розвивати свій культурний простір.

На заході виступив один з організаторів конкурсу Юрій Рошка – директор гімназії № 1 ім. Лесі України (м. Новоград-Волинський на Житомирщині). Він привітав переможців із дуже важливим першим кроком у літературі й розповів про мету цього конкурсу – пошук талановитих дітей, які потім можуть стати й відомими письменниками.

Голова Київської письменницької організації НСПУ Марія Морозенко привітала дітей із перемогою й зазначила, що журі дуже ретельно відбирало твори, оскільки боялося помилитися. Також вона зауважила, що деякі тексти буди дуже сильними, такими, що на очах наверталися сльози, де діти показали глибину своєї душі, змальовуючи філософію світу і психологію людських стосунків.

У номінації «Поезія» перемогли:

1. Француз Вікторія (м. Остер, Чернігівська обл.);

2. Ковальова Єсенія (м. Остер, Чернігівська обл.);

3. Копилова Дарина (м. Лисичанськ, Луганська обл.).

Дипломи отримали:

1.Баранцов Олександр (м. Маріуполь, Донецька обл.);

2. Моковійчук Анастасія (с. Сергії, Путильський р-н, Чернівецька обл.);

3. Родзіховська Оксана (с. Костянтинівка, Житомирська обл.);

4. Бухтіярова Марія (м. Харків).

У номінації «Проза» перемогли:

1.Бухтіярова Марія (м. Харків);

2. Попадюк Адріана (смт Вороновиця, Вінницька обл.);

3. Камінська Ольга (Ірпінь).

Дипломи отримали:

1.Головко Вікторія (м. Ніжин, Чернігівська обл.);

2. Прохоренко Вікторія (м. Мукачево, Закарпатська обл.);

3. Шевченко Аліна (с. Гайок, Кіровоградська обл.);

4. Даниленко Єлизавета (с. Осипенко, Бердянський р-н, Запорізька обл.);

5. Коваленко Софія (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.).

Лауреати перших премій в обох номінаціях отримали бронзову статуетку «Лескар» – це зменшена копія пам’ятника Лесі Українки, розташованого на території Ліцею №1 ім. Лесі Українки (м. Новоград-Волинський), а також грошову винагороду.

Також переможці конкурсу увічнили відбитки своїх долоньок, які будуть розміщені поряд із пам’ятником Лесі Українки на «Алеї талантів» у Новограді-Волинському.

Пресслужба НСПУ

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Будинку письменників нагородили переможців Міжнародного дитячого конкурсу «У пошуках літературних…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"