У Будинку письменників відбувся творчий вечір народної артистки України Раїси Недашківської

У Будинку письменників відбувся творчий вечір народної артистки України Раїси Недашківської

5 березня в Камінній залі Будинку письменників відбувся творчий вечір народної артистки України Раїси Недашківської.

Відкрив вечір голова НСПУ Михайло Сидоржевський. Щирими й теплими словами він окреслив талановитий творчий шлях видатної акторки і зазначив, яке важливе місце в українській культурі займає її непересічна особистість.

Раїса Недашківська добре відома шанувальникам українського кіно за кінострічками  «Лісова пісня» (1961) – роль Мавки; «Вавилон XX» (1979) – роль Рузі; «Сад Гетсиманський» (1993) – роль матері Чумаків; «Роксолана» (1995 – 2003) – роль пані Лісовської; «Посмішка звіра» (1999) – роль Кіри Іванівни тощо.

На вечорі пані Раїса втілила на імпровізованій сцені драматичний етюд Лесі Українки «Йоганна, жінка Хусова», майстерне виконання якого глядачі оцінили бурхливими оплесками.

Раїса Недашківська

До чарівного дійства приєдналася народна артистка України Людмила Марцевич, добре відома шанувальникам музики виконанням найскладніших творів класичної спадщини, а також – сучасних композиторів. Вона розповіла про неабиякий хист Лесі Українки до гри на фортепіано, котрій хвороба, як відомо, не дозволила стати професійним музикою. Пані Людмила порівняла долю піаніста з долею коваля, бо така робота – надто виснажлива і потребує не лише духовних, а й фізичних сил. Вона виконала частину «Місячної сонати» Людвіга ван Бетховена, а також частину його «Патетичної сонати». Публіка відреагувала на її гру дуже тепло, а насамкінець видатна піаністка зіграла романтичний «Вальс № 7» Фредеріка Шопена.

На вечорі Раїса Недашківська із глибоким жалем розповіла про втрати найближчих своїх друзів, які нещодавно пішли у засвіти, а це – композитор Володимир Губа (1938 – 2020) і художник та композитор-авангардист Юрій Зморович (1946 – 2021).  Згодом пані Раїса прочитала  чималий уривок із балади Тараса Шевченка «Причинна», а насамкінець виконала твори Ліни Костенко, яка цьогоріч святкуватиме 90-річний ювілей. Зокрема прозвучали у виконанні Раїси Недашківської вірші Ліни Костенко «Стоїть у ружах золота колиска…», «Ставить осінь на землю свою золоту жирандоль…», «Осінній день, осінній день, осінній!», «Красива осінь вишиває клени…» та інші.

Глядачі й незчулися, як цей затишний і вельми цікавий творчий вечір добіг кінця, а старовинні вікна Камінної зали щільно затулила своїми крильми сиза пташка тихої весняної ночі.

Натхненницею й організатором цього мистецького дійства стала директор Будинку письменників Ніна Шаварська.

Пресцентр НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Будинку письменників відбувся творчий вечір народної артистки України Раїси Недашківської

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"