У Брюсселі обговорили, як підтримати культуру України наступні роки

У Брюсселі обговорили, як підтримати культуру України наступні роки

У столиці Бельгії пройшов семінар, де європейські й українські експерти обговорили шляхи розвитку культурного та креативного секторів України. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Наразі Україна має доступ до участі в 14 програмах ЄС, включно з Creative Europe та Horizon Europe, які можуть фінансувати проєкти, орієнтовані на культуру. Європейська Комісія також погодилася призупинити фінансові внески України для її участі в усіх 14 програмах ЄС. Водночас наші партнери підтвердили наміри відкрити доступ до програм для медіасектору», — зазначила заступниця міністра культури та інформаційної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар.

 

 

На заході були понад 60 експертів та представників влади з ЄС та України: представники Європейської Комісії Георг Хойслер, Пітер Полажнар та Кетрін Маньян, очільниця Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, фахівчиня програми ЄС House of Europe Ілона Демченко та інші. 

 

Експертки креативної агенції Lanka.pro, діяльність якої спрямована на зміцнення культурної та креативної екосистеми України, відповідають за дизайн зустрічей і підготовку фінальної публікації проєкту у квітні 2024.

 

Співзасновниця та директорка Ланки Анна Карнаух спеціалізується на розробці та управлінні програмами розвитку культурно-креативного сектору. Співзасновниця агенції Катерина Кравчук — сертифікована фасилітаторка з освітою в галузі економіки та культурології.

 

Протягом двох днів на семінарі обговорювали роль культури у стійкості та відновленні України, а також проводили панелі, презентації й інтерактивні сесії на теми:

 

  • варіанти підтримки українського культурного та креативного секторів на рівні ЄС у наступні декілька програмних років, внесок цих галузей в економічне зростання української держави, відновлення та у процес євроінтеграції;
  • регіональний вимір розвитку креативних індустрій та культури, вплив соціальної згуртованості й людського капіталу. 

 

Анастасія Бондар вважає, що ситуація в Україні характеризується фантастичною громадянською стійкістю, тож існує потреба підтримувати культурні та креативні індустрії в значно більшому обсязі. 

 

«Ці сектори продемонстрували неперевершену адаптивність, інноваційні шляхи підтримки українського духу та творчості за найскладніших обставин. Насамкінець наші дискусії тут і стратегії, які ми розробляємо, стосуються не лише збереження культурної спадщини та розвитку творчих секторів. Вони спрямовані на використання трансформаційної сили культури для надихання, лікування та побудови майбутнього, яке відображає найкраще з наших спільних європейських цінностей і прагнень», — зазначила заступниця міністра.

 

Крім того, Бондар додала, що ініціювала проведення ширшої зустрічі з представниками Єврокомісії в Києві.

 

Напередодні заходу провели опитування щодо потреб культури та креативних індустрій в Україні у 2024 році. Його ініціював Генеральний Директорат з питань освіти, молоді, спорту та культури Європейської комісії у співпраці з Cultural Relations Platform. Завдання полягало в оновленні даних попереднього мапування потреб української культури, яке було проведено влітку 2022 року. Результати цього опитування стали інформаційним підґрунтям для двосторонніх зустрічей Україна-ЄС з питань культури та креативної економіки. 

 

Семінар організували Cultural Relations Platform у співпраці з Генеральним директоратом з питань освіти та культури Європейського Союзу з метою дослідження стратегій, спрямованих на зміцнення співпраці ЄС та України, що посилить українські культурний та креативний сектори.

 

Як повідомлялося, у 2022 році два українські видавництва виграли гранти від «Креативної Європи».

 

 

Фото: МКІП

Оригінал статті на Suspilne: У Брюсселі обговорили, як підтримати культуру України наступні роки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"