У Британії студента-екстреміста засудили до примусового читання класичної літератури

У Британії студента-екстреміста засудили до примусового читання класичної літератури

Бена Джона — екстреміста та тепер уже колишнього студента — засудили до примусового читання класичної літератури. Кожні чотири місяці йому доведеться звітувати про своє враження від творів високої полиці, щоб не потрапити за ґрати.

Як повідомляє The Guardian, це сталося після того, як 21-річний хлопець завантажив близько 70 000 статей про “панування білих”, а також інструкції з виготовлення бомб. Також Бен Джон став автором листа, в якому агресивно виступив проти ЛГБТК, мігрантів та лібералів.

За британськими законами, зберігання інформації, яка може бути корисною для підготовки терористичного акту, передбачає покарання з максимальним терміном ув’язнення до 11 років. Проте, ознайомившись з матеріалами справи, суддя вирішив, що злочин був проявом “підліткових дурощів” та поодиноким інцидентом.

“Ти самотня людина, у якої мало справжніх друзів, якщо вони взагалі є”, — вважає суддя, який зауважив: Джон, мабуть, дуже легко піддається впливу інших, проте малоймовірно, що він комусь завдав шкоди.

Щоб уникнути тривалого перебування під арештом, британцю доведеться прочитати твори Джейн Остін, Чарлза Діккенса, Вільяма Шекспіра, Томаса Гарді та інших класиків.

“4 січня ви розповісте мені про те, що прочитали, і я це перевірю. Я випробую вас, і якщо вирішу, що ви [брешете] мені, ви постраждаєте“, — проголосив суддя.

Наразі суд засудив Бена Джона до двох років умовного ув’язнення. Якщо чоловік не виконає ці умови, йому доведеться провести весь цей час за ґратами.

Оригінал статті на Читомо: У Британії студента-екстреміста засудили до примусового читання класичної літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"