У Британії вийшла збірка про російсько-українську війну з присвятою Амеліній

У Британії вийшла збірка про російсько-українську війну з присвятою Амеліній

У британському видавництві «Jetstone» вийшла антологія Writing Under Fire: Poetry and Prose from Ukraine and the Black Country («Писати під вогнем: Поезія і проза з України та Black Country»). Про це повідомляється на сайті видавництва.

Збірка присвячена пам’яті української письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула через важке поранення, отримане внаслідок обстрілу російськими окупантами Краматорська.

 

«У цій унікальній збірці українські письменники рефлексують про війну росії проти їхньої країни й намагаються зрозуміти вплив терору і завдані травми. Вони ведуть розмову з колегами, чия творчість пов’язана з Black Country у Великій Британії. Розгортається транскультурний діалог, який будує літературний міст із метою підтримки України», — йдеться на сайті видавництва.

 

Книжку презентують на Вулвергемптонському літературному фестивалі у Великій Британії.

 

Книжка містить твори 10 українських письменників: 

 

 • Галини Крук;
 • Ігоря Павлюка;
 • Богдана Коломійчука;
 • Роксолани Жаркової;
 • Людмили Таран;
 • Ростислава Мельникова;
 • Дмитра Семчишина;
 • Івана Андрусяка;
 • Тетяни Белімової;
 • Вікторії Амеліної.

 

З українськими авторами ведуть діалог британські письменники:

 

 • Ніалл Ґріффітс;
 • Р. М. Френсіс;
 • Шарлотта Барнс;
 • Кулі Колі;
 • Керрі Гедлі-Прайс;
 • Ентоні Картрайт;
 • Рой Макфарлейн;
 • Кейсі Бейлі;
 • Кармел Дуган;
 • Бес Ґроес.

 

Англійською мовою українські тексти переклали Ніна Мюррей і Віталій Чернецький. На обкладинці книги — фотографія авторства Тесси Постуми де Бур. 

 

Книжку упорядкували Себастьян Ґрос, Кармел Дуган, Софія Філоненко та Керрі Гедлі-Прайс.

 

«Хочу щиро і сердечно подякувати за підтримку, за солідарність з українцями, за цей неймовірний проєкт, до якого вклали стільки зусиль і таланту. Завдяки таким книгам світ чутиме наш, український голос, знатиме правду про цю жорстоку і злочинну російську війну», — зазначила професорка Вулвергемптонського університету Софія Філоненко

 

Кошти від продажу книжки підуть на відновлення пограбованої та підпаленої російськими військами Бердянської бібліотеки та поповнення її фондів.

 

Книжку можна буде придбати на сайті видавництва «Jetstone», книгарні Waterstones Wolverhampton та Вулвергемптонського літературного фестивалю.

 

Black Country — район Англії, що входить до Мідленду. Він отримав свою назву завдяки диму від багатьох тисяч чавунообробних ливарних цехів і кузень, а також через роботу неглибоких вугільних пластів товщиною 30 футів.

 

Як повідомлялося, британське видавництво Penguin Books презентувало антологію Ukraine 22: Ukrainian Writers Respond to War («Україна 22: відповідь українських письменників війні»).

 

Оригінал статті на Suspilne: У Британії вийшла збірка про російсько-українську війну з присвятою Амеліній

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"