У Бородянці відбулося вручення Шевченківської премії

У Бородянці відбулося вручення Шевченківської премії

У місті Бородянка на Київщині відбулась церемонія нагородження Національною премією України імені Тараса Шевченка за 2022 та 2023 роки. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила одна з лавреаток Ірина Цілик.

Місце нагородження — центральна площа Бородянки біля памʼятника Тараса Шевченка, обстріляного під час російської окупації.

 

 

«Безумовно, є певні сталі місця, в яких завжди відбувалися церемонії нагородження – Канівська гора, чи музей Шевченка, але зважаючи з передусім безпекових питань, ми проводимо вручення тут, у Бородянці. Наприкінці березня минулого року, коли я побачив розбомблений будинок і прострелений пам’ятник Тараса Шевченка, але який продовжував непохитно стояти, я побачив в цьому певний символізм спротиву рашизму», — зазначив голова Шевченківського комітету Євген Нищук.

 

У 2023 році премію присудили:

 

 • Калитко Катерині, поетці — за книжку поезій «Орден мовчальниць»;
 • Компаніченку Тарасу, Бережнюку Максиму, Данилейку Северину, Криську Ярославу, Охрімчуку Сергію, виконавцям гурту «Хорея Козацька» — за авдіоальбом «Пісні Української революції»;
 • Назаренку Михайлу, літературознавцеві — за книжку «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792 — 1883» у двох частинах;
 • Портнікову Віталію, журналістові — за публіцистичні статті та виступи останніх років;
 • Цілик Ірині, режисерці — за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин.

 

У 2022 році премію надали:

 

 • Дуді Тамарі (Тамара Горіха Зерня), письменниці – за роман «Доця»;
 • Грабовичу Джорджу Григорію (Грабовичу Григорію Юлійовичу), літературознавцеві, громадянину Сполучених Штатів Америки – за цикл статей «Переосмислюючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм»;
 • Рябчуку Миколі, письменникові – за книгу «Лексикон націоналіста та інші есеї»;
 • Труновій Тамарі, режисерці-постановниці, Ворожбит Наталі, авторці п’єси, Ларіуонову Юрію, художникові-сценографу, Ісаєнку Андрію та Ходос Валерії, акторам – за виставу «Погані дороги» Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра;
 • Горностай Катерині, режисерці – за повнометражний ігровий фільм «СТОП-ЗЕМЛЯ»;
 • Сільваші Тіберію, художникові – за інсталяцію «Крила»;
 • Кадану Микиті (Нікіті Кадану), художникові – за персональну виставку «Камінь б’є камінь».

 

Національна премія України імені Тараса Шевченка заснована 1961 року. Вона є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Кожного року може бути присуджено не більше семи Національних премій, а нагородити особу можна один раз за життя. Присуджує відзнаку президент України на підставі рішення комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

9 березня 2023 року тодішній голова комітету Юрій Макаров оприлюднив заяву щодо перенесення нагородження на 22 травня через необхідність визначити лавреатів у новій номінації. Зрештою лавреатів оголосили 11 березня. Кілька днів по тому більшість членів комітету Шевченківської премії заявили про свою відставку, як і сам Макаров.

 

Указ про присудження премії Володимир Зеленський підписав наприкінці липня 2023 року.

 

Чільне фото: Анна Сергієць / Суспільне

Оригінал статті на Suspilne: У Бородянці відбулося вручення Шевченківської премії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"