У аеропорту Берліна шукали «вибухівку» у валізі Світлани Алексієвич

У аеропорту Берліна шукали «вибухівку» у валізі Світлани Алексієвич

У берлінському аеропорту обшукали і затримали письменницю Світлану Алексієвич. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Фонду Ольги Токарчук.

Світлана Алексієвич планувала 14 липня виліт з Берліна у Вроцлав, на подію, яку організовував польський Фонд Ольги Токарчук. Перед посадкою в аеропорту Берліна особисті речі Світлани Алексієвич обшукали і затримали, пояснивши, що у її багажі ймовірно виявили вибухівку. Письменницю відпустили, не знайшовши вибухівки, після чого вона не встигла на рейс.

 

Організатори події «Протест/Пратест Алекієвіч і Токарчук» відправили в ніч на 15 липня у Берлін автомобіль, який привіз білоруську письменницю у Вроцлав. В дорозі вона дала коротке інтерв’ю представниці Фонду Ольги Токарчук та Вроцлавського Будинку літератури, перекладачці Жанні Карпієнко. У ньому Світлана Алексієвич описала цей випадок «у стилі Лукашенка».

 

«Працівник аеропорту звернув увагу на мою валізу. Він самотужки різко відкрив її, потім відкинув. Мене справді зацікавило, чому він відреагував у такий спосіб. Сказали мені, що мушу чекати. Я вирішила, що це дуже дивна ситуація. Не знала що відбувається. Чекаю і чекаю… Через деякий час до мене підійшла якась жінка, також працівниця аеропорту, стала поруч зі мною. Питаю: «Що сталось?» Вона відповіла, що чекаємо на поліцію. Це мене здивувало: «Навіщо поліцію?» Стоїмо далі, досить довго до нас йшов поліціянт, точніше поліціянтка, молода німкеня, на яку ми чекали майже пів години. Була виваженою. Я гадала, що вона хоче знову оглянути мої речі, але не дозволила до них навіть наближатись. На що знову питаю: «Що відбувається?» Поліціянтка, вказавши на мою валізу, каже, що там вибухівка! Кажу, що ви, мабуть, збожеволіли. Потім прийшов ще один чоловік з якимось обладнанням і знову перевіряє. Поліціянтка наказує одному з перевіряльників усі речі з валізи покласти у контейнер. Він це виконав, і поліціянтка оглядаючи поміж іншим побачила журналістське посвідчення, яке я мала з собою. Хвилину розмовляє…і показує, що тут все в порядку. Потім взяли мою другу валізку, де були мої пігулки, книжки, записник, − перевірили це все і вибухівки не виявили, сказали, що можу йти. Не вибачились, не прокоментували. До зльоту літака залишалось 5 хвилин, − я не мала можливості встигнути», − розповіла Алексієвич.

 

Письменниця додала, що у аеропорту вночі було майже безлюдно, вона намагалась отримати інформацію чи можливо вилетіти іншим рейсом, але нікого не знайшла. Вона зателефонувала до своєї літературної агентки і подруги, з якою вони шукали основний багаж, що мали транспортувати у багажному відділенні літака.

 

«Зрештою, нам вдалось знайти пункт видачі, до нас підійшла жінка, яка виявилась росіянкою з Челябінська, і впізнала мене. Пообіцяла, що напише скаргу на цю ситуацію. Незважаючи на причини мого затримання у історії з вибухівкою могло йтися про зарядний пристрій у валізці… А з іншої сторони – у наші дні кожен з собою возить зарядний пристрій. Все ж, я знайшла багаж. І лише та жінка, яка видавала, вибачилась, більше ніхто», – деталізувала Світлана Алексієвич.

 

На питання про те як вона ставиться до такої ситуації Алексієвич заявила, що ті люди «відчувають безмежну владу і розуміють, що не нестимуть ніякої відповідальності».

 

Світлана Алексієвич (1948) – білоруська російськомовна письменниця, журналістка та публіцистка. Лавреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року.

 

Фонд Ольги Токарчук − організація,  метою є підтримка польської та світової культури та мистецтва в Польщі та за кордоном, а також сприяння та підтримка захисту прав людини, демократії, громадянського суспільства, громадянських свобод, навколишнього середовища та протидії дискримінації, підтримка прав жінок, сприяння та підтримка всебічного розвитку Польщі, зокрема Вроцлава та Нижньої Сілезії. Його заснувала у 2020 році польська письменниця, Нобелівська лавреатка Ольга Токарчук.

 

Нагадаємо, минулого року Світлану Алексієвич викликали на допит у Слідчий комітет Білорусі.

 

Крім того, нещодавно літак компанії Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса та пролітав над територією Білорусі, змусили приземлитися в Мінську. На борту літака був Раман Пратасєвіч – колишній журналіст, редактор телеграм-каналу NEXTA та редактор телеграм-каналу «Беларусь головного мозга». Після вимушеної посадки літака Романа та його партнерку Софію Сапегу затримали.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: У аеропорту Берліна шукали «вибухівку» у валізі Світлани Алексієвич

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"