УІК та Федерація європейських видавців збирають кошти на друк української дитячої літератури за кордоном

УІК та Федерація європейських видавців збирають кошти на друк української дитячої літератури за кордоном

Український інститут книги за підтримки Федерації європейських видавців запускає краудфандингову кампанію зі збору коштів для друку української дитячої літератури за кордоном. Про це повідомляють на сайті Федерації європейських видавців.

 

УІК повідомив, що потребує друку українських книжок поза межами країнами, бо Харків, місто з найбільшою кількістю друкарень, сильно постраждало від бомбардувань російських військ. «Ці українські книжки дозволять дітям розважитися, зберігаючи зв’язок із рідним краєм», — зазначили у Федерації європейських видавців. 

 

Презентація задуму відбулася на Болонському книжковому ярмарку, який цьогоріч триває з 21 по 24 березня.

 

 

Петер Краус вом Клеф, президент Федерації європейських видавців і Рікардо Франко Леві, віцепрезидент і президент Італійської асоціації видавців, розповіли: «У цей жахливий час російського вторгнення в Україну наші друзі та колеги з УІК звернулися до нас із проханням допомогти зібрати кошти для друку українських книжок та розповсюдження їх серед дітей. Зрозуміло, що наш обов’язок — допомагати нашим колегам-видавцям в Україні та надавати українським дітям доступ до книжок. Для книжкового світу важливо проявити солідарність».

 

Відомо, що всіма зібраними грошима дистанційно керуватиме УІК.

 

Також на Болонському дитячому книжковому ярмарку встановили спеціальний стенд української книжки. Це дитяча література, яку видавці привезли з собою на знак солідарності з Україною під час російської війни. 

 

Директорка Болонського книжкового ярмарку Олена Пасолі повідомила для Publishing Perspectives: «Ми маємо коробки та ще більше коробок з іншими книжками, які можна додати сюди».

 

 

Власне Україна представила на Болонському ярмарку дитячої книжки порожній стенд-маніфест, щоб звернути увагу міжнародної на війну та закликати допомогти Україні боротися проти росії.

 

Пожертвувати кошти на втілення ініціативи можна тут.

 

Як повідомлялося, Федерація європейських видавців запросила українських колег на свої майбутні зустрічі у статусі почесних гостей. також вона висловила підтримку українським видавцям та закликала продовжувати видавати книжки.

 

Джерело: Publishers Weekly

Оригінал статті на Suspilne: УІК та Федерація європейських видавців збирають кошти на друк української дитячої літератури за кордоном

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"