УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».

Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії.

 

Цьогоріч гасло акції — «Бути своїми». Як зазначають в Українському інститутові книги, гасло означає зв’язок між поколіннями та демонструє силу єднання українців, згуртованих перед труднощами. «Ми віримо, що зорганізована акція стане  прекрасною можливістю нагадати всім українцям про важливість читання як доступної та корисної практики дозвілля, професійного розвитку і соціальної адаптації», — наголошують в УІК.

Щоб долучитися до акції, розмістіть допис чи низку дописів про свої читацькі уподобання з гештегами #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми. Це можуть бути такі або подібні дописи:

  • перелік  важливих для вас книжок;
  • історія про книжку, яка справила враження;
  • міркування про важливість читання у будь-якій із соціальних мереж;
  • заклик до знайомих долучитися до акції та поділитися своїми читацькими історіями.

 

 

Тижні читання проводяться в багатьох країнах світу: у Великій Британії таких тижні аж два на рік (травень та листопад), у Канаді він проводиться у квітні, у США та Великій Британії тиждень читання фокусується на дитячому читанні та проводиться двічі на рік одночасно. Інші країни проводять тиждень з огляду на читацькі звичаї населення. В Україні ця традиція була започаткована у 2021 з ініціативи УІК та припадає на дні підготувань до зимових свят.

 

 

Чільне зображення: УІК/Марія Кобюк

Оригінал статті на Suspilne: УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"