УІК закликає провести мовчазну акцію, щоб закупити бібліотекам книжки

УІК закликає провести мовчазну акцію, щоб закупити бібліотекам книжки

Бібліотекарів, яким набридли російські книжки в бібліотеках, просять долучитися до мовчазної акції на підтримку фінансування установ. Про це очільниця Українського інституту книги Олександра Коваль написала на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Коваль, щороку напередодні бюджетного процесу УІК подає бюджетний запит, який міг би дозволити закупити 5 млн українськомовних книжок. На це потрібно 1,5-2 млрд гривень. 

 

Щоб цьогоріч Верховна Рада схвалила запит і Мінфін виділив необхідні кошти, УІК закликає бібліотекарів: 

 

  1. Зняти з полиць усі книжки, видані за радянських часів, а також примірники з рф та рб. 
  2. Опублікувати фото напівспорожнілих полиць.
  3. Закликати своїх читачів та прихильників організовувати пікети з вимогами дати можливість читати українською.
  4. Вимагати закласти кошти на поповнення фондів до місцевих бюджетів.

 

УІК своєю чергою обіцяє провести кампанію в мас-медіа.

 

«Ми мусимо перемогти в цій боротьбі. Ніколи не повірю, що влада не врахує потреби величезної бібліотечної гвардії. Маємо бути солідарними й наполегливими. Вільний доступ до книжок — це не забаганка, а життєва необхідність, особливо зараз», — пише Коваль.

 

Нагадаємо, що в червні 2023 року бібліотеки Рівного й Одеси отримали майже 10 тис. дитліту, який безкоштовно передавали українські видавці.

 

 

Чільне фото: Getty Images

Оригінал статті на Suspilne: УІК закликає провести мовчазну акцію, щоб закупити бібліотекам книжки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"