УІК: Більшість українських видавців не можуть друкувати й видавати нові книжки через повномасштабну війну

УІК: Більшість українських видавців не можуть друкувати й видавати нові книжки через повномасштабну війну

Видавнича галузь України зіштовхнулася з проблемами недостатнього фінансування і неможливості друкувати нові книжки через повномасштабне російське вторгнення. Про це повідомила директорка Українського інституту книги (УІК) Олександра Коваль під час круглого столу на тему «Допомога постраждалим бібліотекарям та бібліотекам внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну».

 

Суттєва проблема для українського книговидання — мала кількість книжок на складах при тому, що більшість українських видавців не можуть друкувати й видавати нові книжки. Причини цього — у відсутності коштів та стрімкому здорожчанні паперу при зменшенні його виробництва. 

 

«Євросоюз встановив квоти на розподіл паперу. Україна ще до [повномасштабної] війни отримала квоту, яка становила всього 25% від реальної потреби», — повідомила директорка УІК.

 

Рішеннями для розв’язання цієї проблеми можуть бути збільшення квот за сприяння держави або друк за кордоном. За словами Коваль, це не найкращий вихід, оскільки потрібно підтримувати українську поліграфічну галузь. 

 

Відомо, що самостійно розв’язати ці проблеми Інститут книги не зможе, потрібні зусилля Міністерства економіки.

 

«Через обмежене фінансування ми не могли закуповувати книжки для поповнення фондів усіх бібліотек, а переважно це було від 600 до 1000 бібліотек в усіх регіонах України. Зараз в державному бюджеті немає коштів на поповнення фондів бібліотек. Ми віримо в те, що вони знайдуться, але розуміємо, що це точно не буде незабаром», — наголосила Коваль.

 

Вона зазначила, що після торішньої закупівлі книжок для поповнення фондів бібліотек в УІК зберігаються 2660 книжок, надіслані видавцями. За умови дозволу від Мінкульту їх можна негайно передати до бібліотек.

 

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк додала, що відповідно до опитування Українського інституту книги, в якому взяли участь 1680 бібліотек, поповнення фондів сучасної українською літературою потребують 719 бібліотек, 248 бібліотек — дообладнання, зокрема підключення до інтернету, створення сучасної медіатеки, придбання комп’ютерної техніки; 83 бібліотеки — поточного капітального ремонту.

 

Круглий стіл відбувся за сприяння Укрінформу.

 

Нагадаємо, Український інститут книги за підтримки Федерації європейських видавців запустили краудфандингову кампанію зі збору коштів для друку української дитячої літератури за кордоном. У результаті дітям-переселенцям передали майже 70 тисяч примірників книжок, 30 тисяч із них — за кордон.

 

 

Джерело: Укрінформ

Оригінал статті на Suspilne: УІК: Більшість українських видавців не можуть друкувати й видавати нові книжки через повномасштабну війну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"