Уряд Китаю змусив Amazon видалити відгуки на книжку генсека ЦК китайської Компартії

Уряд Китаю змусив Amazon видалити відгуки на книжку генсека ЦК китайської Компартії

Через негативні рецензії на книжку голови КНР Сі Цзіньпіна «Про державне управління в Китаї» Amazon.cn видалив усі оцінки та вимкнув розділ для коментування. Про це повідомляють у звіті Reuters.

 

Amazon вирішив видалити з сайту всі коментарі та рецензії, пов’язані із книгою виступів та творів генерального секретаря ЦК Компартії Китаю Сі Цзіньпіна після того, як Пекін видав наказ з вимогою про видалення. Це відбулося близько двох років тому, але не було висвітлено публічно, допоки  британське інформаційне агенство Reuters не опублікувало «спеціальний звіт» минулого тижня

 

За словами одного з невідомих, пов’язаних з інцидентом, офіційний наказ із вимогою видалити рецензії опублікували через відгуки, що оцінювали книжку не на максимальні п’ять зірок.

 

Цей крок був частиною ширшої кампанії, спрямованої на те, щоб Amazon міг продовжувати вести бізнес у найбільш густонаселеній країні світу, де є значний простір для розвитку. До 2018 року компанія отримувала «все більшу кількість запитів від (китайських) наглядових органів щодо видалення певного контенту, переважно політично вразливого», згідно з документом внутрішнього брифінгу, на який посилається Reuters.

 

Amazon «дотримується всіх відповідних законів і правил, де б ми не працювали, і Китай не є винятком», — каже прессекретар компанії.

 

Відомо, що рецензії на книжку Сі Цзіньпіна заблоковані лише на китайському вебсайті Amazon. На загальному сайті Amazon.com «Про державне управління в Китаї» отримала 74% п’ятизіркових відгуків.

 

Раніше повідомлялося, що минулого року сенатори США просили Netflix не екранізовувати твори китайського фантаста Лю Цисіня, який підтримував уряд КНР.

Оригінал статті на Suspilne: Уряд Китаю змусив Amazon видалити відгуки на книжку генсека ЦК китайської Компартії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"