Уперше журі Букерівської премії очолив перекладач

Уперше журі Букерівської премії очолив перекладач

14 липня на сайті Букерівської премії оголосили новий склад журі сезону 2021/22 року та відкрили прийом заявок на участь. Вперше журі міжнародної премії, яку вручають за найкращий художній твір, перекладений англійською мовою, очолив професійний перекладач з Ірландії Френк Вінн.

Френк Вінн почав перекладати з французької та іспанської мов наприкінці 1990-х. Працював з творами таких авторів, як Мішель Вельбек, Фредерік Бегбедер, Ахмаду Курума, Буалем Сансаль, Томас Гонсалес, Хав’єр Серкас. З 2012 року є почесним членом Ірландської асоціації перекладачів.

Також до складу журі увійшли актриса, телеведуча і письменниця Мел Гідройч; письменниця і професор американської літератури Оксфордського університету Мерв Емре; письменниця Петіна Гаппа; письменник і перекладач Джеремі Тіан.

Уперше журі Букерівської премії очолив перекладач

Перекладач Френк Вінн

У 2022 році призовий фонд Букера збільшать. Розмір головної премії, яку лауреати, автор книги та її перекладач поділять порівну, залишиться колишньою (£ 50 тис. – 1,8 млн грн), але усі письменники та перекладачі, які потраплять до короткого списку, отримають не £1 тис. (37 тис. грн), як раніше, а £2,5 тис. (92 тис. грн).

Довгий список, або “Букерівська дюжина”, до якої увійдуть дванадцять або тринадцять книг, оголосять в березні 2022 року. Шістка фіналістів стане відома у квітні, а імена переможців – у травні.

Що відомо

  • Міжнародна Букерівська премія — одна із найпрестижніших книжкових нагород, яку щорічно вручають за найкращі перекладені англійською мовою художні літературні твори.
  • У 2019 році цю премію отримала Ольга Токарчук за роман “Бігуни” (перекладачка Дженніфер Крофт).
  • У 2020 році Букерівську премію отримав автор роману “Вночі вся кров чорна” Девід Діоп.

Оригінал статті на Читомо: Уперше журі Букерівської премії очолив перекладач

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"