Унікальна виставка українського мистецтва відкрилася в Парижі

Унікальна виставка українського мистецтва відкрилася в Парижі

The Meloy Art та Мистецьке Коло Зої у співпраці з Культурно-інформаційним центром Посольства України у Франції мають честь презентувати унікальну виставку сучасних українських митців – а також твори українських художників минулого, котрі жили і творили у Франції у ХІХ та ХХ сторіччях.

Про це повідомляє m.day.kyiv.ua.

Мешканці та гості Парижа мають змогу побачити твори сучасного мистецтва з України – і порівняти їх із роботами відомих на Заході українських митців минулого з приватних художніх колекцій.

Юлій Шаповал, Василь Кричевський, Саша Залюк, Микола Поляков, Давід Бурлюк, Серж Ліфар, Жан Песке, Адольф Федер – народилися на українській землі, але стали окрасою мистецького світу Франції.

Оксана Стратійчук, Нікіта Кравцов, Олександра Сиса, Олеся Джураєва, Матвій Вайсберг та Зоя Скоропаденко – сучасні таланти, для котрих Батьківщиною є Україна.

Відвідувачі виставки можуть побачити роботи Юлія Шаповала, важливої фігури Паризької школи. Василь Кричевський був творцем українських печаток, марок та банкнот, створених у 1918 р. На виставці представлено автопортрет Саші Залюка, відомого ілюстратора великих французьких журналів того часу, таких як «La Vie Parisienne».

Жан Песке — друг Гійома Аполлінера, Поля Сіньяка та Каміля Піссаро. Його творча кар’єра охоплює пуантилізм, пост-імпресіонізм – до напрямку пленер у середині ХХ століття, який приніс йому славу. Одним з його великих шанувальників був президент Франції Жорж Клемансо.

Ніколас Поляков, син цигана та представниці шляхетного роду Струкових із Єкатеринославської губернії (центр якої зараз – сучасне українське місто Дніпро), є представником течії кубізму та був помічником Андре Лота.

Сучасники, яких можна побачити поряд із майстрами на стінах Українського культурного центру в Парижі, — одні з найкращих сучасних художників України.

Матвій Вайсберг, художник із Києва, представив свою серію монотипій «А млини стоять, Санчо».

Зоя Скоропаденко – чію скульптуру «The Hope» було встановлено у Фукусімі та навпроти Національного музею «Чорнобиль» в Києві, презентує свої серії «Coffee Drinkers» («Ті, що п’ють каву»), «Інтелектуальні пейзажі», «Нові майстри Помпеї» та деякі фрагменти зі своєї знаменитої та контроверсійної серії TORSO.

Олеся Джураєва — одна з найвідоміших сучасних українських графіків, визнаних у всьому світі, її роботи високо цінуються серед  колекціонерів гравюр та отримують високі відзнаки на міжнародних бієнале з графіки.

Thetoothandtheroot – це франко-український дует молодих художників Микити Кравцова та Каміль Саньє-Кравцової. Він реалізує численні проекти з різними засобами вираження: аудіовізуальними, живописом, колажами та вишивкою, щоб втілити соціальну критику, яка викриває абсурд. Микита був гостем паризької арт-резиденції La Cité des Arts, зараз він – один із художників арт-майданчика на Rivoli 59.

Дейл Дорош – усесвітньо відомий кераміст українсько-канадського походження, який живе та працює у Валлорісі (Франція), де створив та керує однією з найкращих художніх резиденцій для керамістів. Дейл представить свої останні роботи з кераміки.

Куратори виставки — художниця Зоя Скоропаденко та відомий паризький куратор мистецтва Кристина Чірузе Монтенегро. Кристина є засновницею колективу кураторів «Coffeexhibits». Вона також була куратором кількох виставок для Будинку Латинської Америки в Парижі та є членом Асоціяції кураторів виставок (C-E-A).

Місцезнаходження: Культурно-інформаційний центр Посольства України у Франції. 22 авеню де Мессін. 75008. Париж.

Дати: Виставка триватиме по 31 жовтня 2021 року.

Години роботи: вівторок-неділя з 14:00 до 18:00. Вхід вільний.

Контакти для преси: The Meloy Art — Zoia Skoropadenko  cc@themeloy.art або zoia.skoropadenko@gmail.com / 06 01 14 65 60 / www.themeloy.art

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Унікальна виставка українського мистецтва відкрилася в Парижі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"