Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

За дев’ять місяців повномасштабної війни росія вчинила 462 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомляють на сайті Інституту масової інформації.

За дев’ять місяців повномасштабної війни росія вчинила 462 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомляють на сайті Інституту масової інформації.

 

Протягом дев’ятого місяця війни ІМІ зафіксував п’ять випадків порушень свободи слова, які вчинила росія, — це викрадення, знищення телевізійної вежі, закриття газети та юридичний тиск. 

 

Три з них сталися ще в окупованому Херсоні. У листопаді стало відомо, що колишню журналістку ТРК «Україна» Анжелу Слободян російські військові утримували в ізоляторі в окупованому Херсоні. Вона провела там майже місяць, і в листопаді розповіла про знущання загарбників з неї та інших утримуваних, а також про катування українських військовополонених. 

 

Крім того, за день до втечі з Херсона, 10 листопада, російські військові підірвали передавальний центр херсонської телевежі, а згодом і саму телевізійну вежу. 

 

Станом на 24 листопада російські військові вбили загалом 42 журналісти в Україні. З них вісім журналістів убили під час виконання професійних обов’язків (троє українських та п’ять іноземних). 34 загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів, не під час виконання ними журналістських обов’язків. 

 

З повним списком убитих журналістів можна ознайомитися за посиланням.

 

 

З початку повномасштабного вторгнення росії ІМІ зафіксував зникнення і втрату зв’язку зі щонайменше 14-ма журналістами з Маріуполя. Станом на 24 листопада 2 лишаються зниклими безвісти, з рештою вдалося встановити зв’язок.

 

Окрім того, з початку широкомасштабного російського вторгнення щонайменше 216 телерадіомовників, онлайн- і друкованих медіа (загальнонаціональних, регіональних та місцевих) припинили повністю або частково свою діяльність через бойові дії, окупацію та як наслідок війни на медійний ринок.

Нагадаємо,  в Україні за вересень зафіксували 19 злочинів проти свободи слова. За пів року в Україні зафіксували 484 випадки порушення свободи слова.

 

Фото: ІМІ

Оригінал статті на Suspilne: Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"