Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

За дев’ять місяців повномасштабної війни росія вчинила 462 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомляють на сайті Інституту масової інформації.

За дев’ять місяців повномасштабної війни росія вчинила 462 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомляють на сайті Інституту масової інформації.

 

Протягом дев’ятого місяця війни ІМІ зафіксував п’ять випадків порушень свободи слова, які вчинила росія, — це викрадення, знищення телевізійної вежі, закриття газети та юридичний тиск. 

 

Три з них сталися ще в окупованому Херсоні. У листопаді стало відомо, що колишню журналістку ТРК «Україна» Анжелу Слободян російські військові утримували в ізоляторі в окупованому Херсоні. Вона провела там майже місяць, і в листопаді розповіла про знущання загарбників з неї та інших утримуваних, а також про катування українських військовополонених. 

 

Крім того, за день до втечі з Херсона, 10 листопада, російські військові підірвали передавальний центр херсонської телевежі, а згодом і саму телевізійну вежу. 

 

Станом на 24 листопада російські військові вбили загалом 42 журналісти в Україні. З них вісім журналістів убили під час виконання професійних обов’язків (троє українських та п’ять іноземних). 34 загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів, не під час виконання ними журналістських обов’язків. 

 

З повним списком убитих журналістів можна ознайомитися за посиланням.

 

 

З початку повномасштабного вторгнення росії ІМІ зафіксував зникнення і втрату зв’язку зі щонайменше 14-ма журналістами з Маріуполя. Станом на 24 листопада 2 лишаються зниклими безвісти, з рештою вдалося встановити зв’язок.

 

Окрім того, з початку широкомасштабного російського вторгнення щонайменше 216 телерадіомовників, онлайн- і друкованих медіа (загальнонаціональних, регіональних та місцевих) припинили повністю або частково свою діяльність через бойові дії, окупацію та як наслідок війни на медійний ринок.

Нагадаємо,  в Україні за вересень зафіксували 19 злочинів проти свободи слова. За пів року в Україні зафіксували 484 випадки порушення свободи слова.

 

Фото: ІМІ

Оригінал статті на Suspilne: Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"