Українці поскаржилися на недотримання закону про мову 500 разів за 10 днів

Українці поскаржилися на недотримання закону про мову 500 разів за 10 днів

Мовний омбудсмен отримав 502 скарги на порушення законодавства за перші 10 днів дії нових вимог закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це повідомили на сайті уповноваженого із захисту державної мови.

Загалом звернення стосувалися таких категорій:

 

  • 59% звернень стосувалися сайтів осіб, що обслуговують споживачів; 
  • 20% – сайтів, не пов’язаних з наданням послуг; 
  • 9% – безпосереднього обслуговування споживачів; 
  • 7% – діяльності урядовців органів державної влади та місцевого самоврядування; 
  • 5% – інших питань.

 

79% отриманих повідомлень стосувалися порушень частини шостої статті 27 закону, яка набрала чинності 16 липня 2022 року, і яка регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами.

 

 

У мовного омбудсмена дійшли висновку, що суспільство добре обізнане щодо норм мовного законодавства; значна частина сайтів, на які скаржилися, почали переходити на українську вже в перші дні дії норми закону, а кожне друге звернення стосується вимоги щодо завантаження україномовної версії за замовчуванням.

 

Повідомити про порушення закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” можна на електронну скриньку: lyst@mova-ombudsman.gov.ua

 

Нагадаємо, 16 липня набули чинності нові норми мовного закону, які регламентують використання української мови в українському суспільстві та визначають порядок штрафування посадовців за недотримання закону. Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.

 

Чільна ілюстрація: TextMaster

Оригінал статті на Suspilne: Українці поскаржилися на недотримання закону про мову 500 разів за 10 днів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"