Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook

Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook

59% українців дізнаються новини із соціальних мереж. Про це йдеться в опитуванні Київського інституту соціології. 

Серед соціальних мереж лідерами стали Telegram (41%), YouTube (37%) та Facebook (12%). 

Загалом за останні 7 днів отримували інформацію з соціальних мереж 69% респондентів. Крім того, інформацію з телемарафону «Єдині новини» отримують 43% українців.

 

За результатами щоденникового дослідження, 48% витраченого на новини часу припадають на соціальні мережі, на телебачення – 34%, а ще 11% – на сайти новин.

Соціальні мережі більше зараховують до топ-2 своїх джерел інформації українці віком 18-29 років (87%). Водночас громадяни старше 60 років користуються соціальними мережами рідше (34%), а натомість дізнаються інформацію з «Єдиних новин» (61%).

 

Також опитування показало, що серед тих, хто отримує інформацію з інтернету, 62% надають перевагу коротким відео і 61% – коротким інформаційним повідомленням.

 

Крім того, 13% респондентів отримували інформацію з якого-небудь російського ресурсу. З них 3% дивилися російські телеканали, 11% – використовували онлайн-джерела.

 

89% з них хотіли дізнатися точку зору росіян та як їм подають інформацію, а 2% відповіли, що відвідували російські ресурси через сумніви в українських джерелах.

 

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення «ОПОРИ» провів у липні 2022 року. Воно складалося з двох частин: щоденникового опитування і телефонних інтервʼю. Інститут опитали 1000 респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, окупованих до 24 лютого). 

 

Нагадаємо, що у травні всі новинні ресурси, соціальні мережі й месенджери, що увійшли до рейтингу популярних сайтів України, втратили в охопленні.

 

Як відомо, у світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну. Згідно з дослідженням Kantar, українці почали рідше переглядати новини ще у березні.

Оригінал статті на Suspilne: Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"