Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook

Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook

59% українців дізнаються новини із соціальних мереж. Про це йдеться в опитуванні Київського інституту соціології. 

Серед соціальних мереж лідерами стали Telegram (41%), YouTube (37%) та Facebook (12%). 

Загалом за останні 7 днів отримували інформацію з соціальних мереж 69% респондентів. Крім того, інформацію з телемарафону «Єдині новини» отримують 43% українців.

 

За результатами щоденникового дослідження, 48% витраченого на новини часу припадають на соціальні мережі, на телебачення – 34%, а ще 11% – на сайти новин.

Соціальні мережі більше зараховують до топ-2 своїх джерел інформації українці віком 18-29 років (87%). Водночас громадяни старше 60 років користуються соціальними мережами рідше (34%), а натомість дізнаються інформацію з «Єдиних новин» (61%).

 

Також опитування показало, що серед тих, хто отримує інформацію з інтернету, 62% надають перевагу коротким відео і 61% – коротким інформаційним повідомленням.

 

Крім того, 13% респондентів отримували інформацію з якого-небудь російського ресурсу. З них 3% дивилися російські телеканали, 11% – використовували онлайн-джерела.

 

89% з них хотіли дізнатися точку зору росіян та як їм подають інформацію, а 2% відповіли, що відвідували російські ресурси через сумніви в українських джерелах.

 

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення «ОПОРИ» провів у липні 2022 року. Воно складалося з двох частин: щоденникового опитування і телефонних інтервʼю. Інститут опитали 1000 респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, окупованих до 24 лютого). 

 

Нагадаємо, що у травні всі новинні ресурси, соціальні мережі й месенджери, що увійшли до рейтингу популярних сайтів України, втратили в охопленні.

 

Як відомо, у світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну. Згідно з дослідженням Kantar, українці почали рідше переглядати новини ще у березні.

Оригінал статті на Suspilne: Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До Бердичева приїздить славетний письменник Мирослав Дочинець

Один із найпопулярніших сучасних письменників України Мирослав Дочинець планує завітати до Бердичева. Вже найближчого понеділка, 16 вересня, гостинні стіни публічної бібліотеки та молодіжного простору «

У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

У 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті

Пішов з життя фолькльорист і мистецтвознавець Микола Мушинка

Пішов із життя один із найвідоміших дослідників українського фольклору Микола Мушинка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці медіа «Локальна історія».
Праці науковця присвячені дослідже

У Вінниці започаткують програму розвитку місцевого книговидання

У Вінниці планують запустити програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей. Про це Читомо повідомили у департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької місь

У Британії видадуть книжку про українське мистецтво і антиколоніалізм

У листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка вид

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"