Українські письменниці взяли участь у документальному проєкті «Мрійники XXI»

Українські письменниці взяли участь у документальному проєкті «Мрійники XXI»

В Україні створюють документальний фільм «Мрійники ХХІ», у якому знялись письменниці Катерина Бабкіна та Ірен Роздобудько. Про це Читомо повідомили організатори проєкту.

У фільмі «Мрійники ХХІ» йтиметься про важливі культурні та політичні події 90-их: фестивалі «Червона рута» і «ВиВих», Студентську революцію на граніті, «Живий ланцюг» та інші. У інтерв’ю, наданих для фільму, відомі діячі культури пригадали себе молодими та сміливими мрійниками. Серед них Марія Бурмака, Катя Chilly, Анжеліка Рудницька, Тарас Петриненко, Мирослав Кувалдін, Олексій Вертинський, Павло Крохмальов та інші.

 

 «Для мене проголошення Незалежності України – це була мрія! І подія величезного масштабу. Планетарного масштабу. Настали «лихі» 90-ті. І ви знаєте, ми готові були пережити все: хаос, безробіття, відсутність грошей, лиш би Україна була вільна і незалежна», – пригадала Ірен Роздобудько.

 

Документальний фільм-портрет «Мрійники ХХІ» кінематографічно, через образність національних культурних артефактів та різні мистецькі засоби, розкриє історичні паралелі та духовний зв’язок між поколіннями й епохами.

«Українська мрія – це не дорватися до влади і накрасти. Хоч ця тенденція часто простежується. Українська мрія не така. Я думаю, що Українська мрія – це понад усе свобода і персональна відповідальність. Коли кожен скаже: «Я відповідаю за те, що навколо мене», – переконана Катерина Бабкіна.

 

За словами творців майбутньої стрічки, ідея «Мрійників ХХІ» виникла із потреби осмислення феномену та вкладу попкультури кінця 80-их – початку 90-их, що «ламала шаблони і стала внутрішнім нервом найбільш болючих проблем тогочасності».

 

«Голосом фільму є саме представники попкультури 80-90-их. Цей період найбуремніший та основоположний. Спілкуючись з учасниками тих подій, ми досліджуємо мрії поколінь та фільмуємо історію становлення Української Мрії», – пояснила режисерка фільму, акторка театру і кіно Альона Алимова.

 

«Мрійники ХХІ» – це мультимедійний проєкт Premier-Media Films, який створюють за підтримки Українського культурного фонду.

 

Він складається із трьох частин: документального фільму, флешмобу-дослідження «Про що я мрію», форуму-видива «Мрійники. Листи до Всесвіту». Форум курував письменник Любко Дереш. Крім дискусій, під час події провели перфоманс відомого українського митця Влодка Кауфмана під музику Каті Chilly.

 

Додамо, у 2018 році українські письменники долучились до державної кампанії «Посада: простий українець».

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Українські письменниці взяли участь у документальному проєкті «Мрійники XXI»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"