Українські письменниці взяли участь у документальному проєкті «Мрійники XXI»
В Україні створюють документальний фільм «Мрійники ХХІ», у якому знялись письменниці Катерина Бабкіна та Ірен Роздобудько. Про це Читомо повідомили організатори проєкту.
У фільмі «Мрійники ХХІ» йтиметься про важливі культурні та політичні події 90-их: фестивалі «Червона рута» і «ВиВих», Студентську революцію на граніті, «Живий ланцюг» та інші. У інтерв’ю, наданих для фільму, відомі діячі культури пригадали себе молодими та сміливими мрійниками. Серед них Марія Бурмака, Катя Chilly, Анжеліка Рудницька, Тарас Петриненко, Мирослав Кувалдін, Олексій Вертинський, Павло Крохмальов та інші.
«Для мене проголошення Незалежності України – це була мрія! І подія величезного масштабу. Планетарного масштабу. Настали «лихі» 90-ті. І ви знаєте, ми готові були пережити все: хаос, безробіття, відсутність грошей, лиш би Україна була вільна і незалежна», – пригадала Ірен Роздобудько.
Документальний фільм-портрет «Мрійники ХХІ» кінематографічно, через образність національних культурних артефактів та різні мистецькі засоби, розкриє історичні паралелі та духовний зв’язок між поколіннями й епохами.
«Українська мрія – це не дорватися до влади і накрасти. Хоч ця тенденція часто простежується. Українська мрія не така. Я думаю, що Українська мрія – це понад усе свобода і персональна відповідальність. Коли кожен скаже: «Я відповідаю за те, що навколо мене», – переконана Катерина Бабкіна.
За словами творців майбутньої стрічки, ідея «Мрійників ХХІ» виникла із потреби осмислення феномену та вкладу попкультури кінця 80-их – початку 90-их, що «ламала шаблони і стала внутрішнім нервом найбільш болючих проблем тогочасності».
«Голосом фільму є саме представники попкультури 80-90-их. Цей період найбуремніший та основоположний. Спілкуючись з учасниками тих подій, ми досліджуємо мрії поколінь та фільмуємо історію становлення Української Мрії», – пояснила режисерка фільму, акторка театру і кіно Альона Алимова.
«Мрійники ХХІ» – це мультимедійний проєкт Premier-Media Films, який створюють за підтримки Українського культурного фонду.
Він складається із трьох частин: документального фільму, флешмобу-дослідження «Про що я мрію», форуму-видива «Мрійники. Листи до Всесвіту». Форум курував письменник Любко Дереш. Крім дискусій, під час події провели перфоманс відомого українського митця Влодка Кауфмана під музику Каті Chilly.
Додамо, у 2018 році українські письменники долучились до державної кампанії «Посада: простий українець».
Оригінал статті на Suspilne: Українські письменниці взяли участь у документальному проєкті «Мрійники XXI»
Блог
Премія Читомо 2024 року оголосила короткий список13 січня Премія Читомо, яка має на меті підсвічувати діяльність тих, хто змінює книговидання України і робить українську літературу дедалі видимішою у світі, оголосила короткі списки.
У 2024 через рф загинули 24 українські медійникиУ 2024 році в Україні зафіксували 268 порушень свободи слова, з яких 155 злочинів скоїла росія. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) у своєму дослідженні «Барометр свобод
Андрій Курков став лавреатом французької премії Prix TransfugeКнижка «Наша щоденна війна» українського письменника та журналіста Андрія Куркова отримала французьку премію Transfuge у номінації за найкращу європейську книжку. Про це він повідомив н
Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження книжки «Маленький козак»Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження дитячої книжки «Маленький козак» Валерії Кисельової-Саврасової, через яке зіштовхнулося з критикою. Про це видавництво повідомило на своїй
У Рівному вшанують пам’ять загиблого на війні актора, який зіграв у…У Рівному в обласному драмтеатрі вшанують пам’ять загиблого на війні 22 січня 2024 року актора Володимира Федінчука, зігравши «Енеїду», — це одна зі знакових для нього вистав, у ній він виконував головну
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.