Українські письменники і видавці взяли участь у конференції в Петербурзі
Культурний проєкт, у якому взяли участь українські делегати, називається “Минская инициатива”. Захід відбувся в Санкт-Петербурзі, там презентували зокрема літературний альманах, виданий в Україні. Про це повідомили на офіційній сторінці проєкту на фейсбуці.
На світлинах, які викладалися учасниками проєкту та на офіційній сторінці ініціативи, можна помітити директора ГО “Українського фонду культури” Дмитра Будкова, поета Петра Мідянку, колишнього міністра культури України, музиканта Михайла Кулиняка і директора видавництва “Самміт-книга” Івана Степуріна, розповідає Читомо.
Читайте також:
- Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо
- “Звичайна людина, якби не папські шати”. Інтерв’ю з поетом Петром Мідянкою
Відвідала конференцію й поетеса та професорка Євгенія Більченко, яку зі скандалом відсторонили від викладання у Національному педагогічному університеті Драгоманова.
Читайте також:
Присутній на заході був і білоруський поет Андрей Хадановіч – постійний учасник українських літературних подій.
Також під час конференції презентували поетичний альманах віршів українських, білоруських та російських поетів “Terra Poetica”, який видало українське видавництво “Самміт-книга”.
Що відомо
Проєкт “Минская инициатива” створений у 2015 році Міждержавним фондом гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД за підтримки Санкт-Петербугського регіонального відділення Союзу театральних діячів РФ, а також Українського фонду культури, який очолює Дмитро Будков – він координує проєкт з українського боку. Ініціатива створена для постійної співпраці творчої та наукової інтелігенції Білорусі, Росії та України.
Нагадаємо, нещодавно Національна спілка письменників України звернулася до письменників Росії з приводу російських загроз збройного наступу — вони підтримали тих російських письменників, які виступили проти путінської агресії щодо України та зазначили, що російські письменники“є нащадками й спадкоємцями великої класичної російської літератури, засадничі принципи якої були завжди спрямовані на захист людини, її прав і свобод, а також на ствердження гуманізму, плекання добропорядності і милосердя”.
Оригінал статті на Читомо: Українські письменники і видавці взяли участь у конференції в Петербурзі
Блог
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможцівМіжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра
Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое
Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу СШААвдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме
Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 рокуСловник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ
Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.