Українські письменники та видавці зібрали книжки для антарктичної станції «Академік Вернадський»

Українські письменники та видавці зібрали книжки для антарктичної станції «Академік Вернадський»

Національний антарктичний науковий центр завершив акцію «Книги в Антарктиду», що провели для поповнення бібліотеки антарктичної станції «Академік Вернадський». Про це йдеться на фейсбук-сторінці НАHЦу.

Акція тривала близько двох місяців. За цей час українські видавці та письменники надали понад 80 книжок: поезію і прозу, мемуаристику, науково-популярну літературу.

 

Свої книжки з автографами для антарктичної бібліотеки надали письменники Сергій Жадан, Марія Матіос, Василь Шкляр, Андрій Курков, Софія Андрухович, Тарас Прохасько, Андрій Кокотюха, Катерина Бабкіна, Тамара Горіха Зерня, публіцисти Віталій Портніков, Станіслав Асєєв, Олександр Михед та інші.

 

Ветеранські книжки надали: Олексій Петров, Костянтин Чабала, Влад Якушев, Віталій Запека, Юрій Руденко, Євгенія Духопельникова, Олена Мокренчук, видавництво «Білка». У переліку цих видань як автобіографічні твори, так і документальні дослідження про початок війни.

 

Добірку книжок від видавництва «Абабагаламага» особисто підібрав директор Іван Малкович: «Триста поезій» Ліни Костенко, політичний детектив Юрія Щербака «Час смертохристів», «Пригоди бравого вояка Швейка», українські переклади творів Роальда Дала, «Українські повісті» Миколи Гоголя, «Володарка Понтиди» Юрія Косача та інші.

 

Видавництво «Наш Формат» надало добірку мемуарів Генрі Форда та нобелівського лавреата з фізики Річарда Фейнмана, книжки Ніла Макгрегора, Джордана Пітерсона, Ганса Рослінга тощо.

 

До Антарктиди також відправлять: видання «Україна. Їжа та історія» від проєкту Їжакультура; добірку книжок від видавництва «Смолоскип», зокрема, вибрані твори Василя Симоненка та Василя Стуса; добірку сучасної української фантастики від видавничої групи «KM-Букс».

«А ще ми виконали «спецзамовлення» полярників – учасників 26-ї Української антарктичної експедиції, які зараз працюють в Антарктиді: отримали книжку орнітологині Наталі Атамась «Пташині історії», історичний роман Антона Санченка «Круз і Лис». А також цілу плеяду науково-популярних книжок від видавництва «Віхола», − додали організатори акції.

 

Полярники висловили вдячність за консультації Українському ПЕНу та Ганні Скоріній.

 

Додамо, у 2019 році журналіст Маркіян Прохасько здійснив мандрівку на станцію «Академік Вернадський» для написання книжки. Нещодавно помер один з ініціаторів заснування станції, онук Івана Франка Роланд Франко.

Оригінал статті на Suspilne: Українські письменники та видавці зібрали книжки для антарктичної станції «Академік Вернадський»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"