Українські письменники візьмуть участь у Міжнародному фестивалі Аґнона

Українські письменники візьмуть участь у Міжнародному фестивалі Аґнона

21-23 червня у Єрусалимі відбудеться Перший Міжнародний фестиваль, присвячений пам’яті Нобелівського лауреата Шмуеля Йосефа Аґнона. Програму фестивалю оприлюднили на сайті Book Forum.

Фестиваль відбудеться в онлайн-форматі. Долучитись до нього можна буде через Zoom або Facebook Live на фейсбук-сторінці Літературного центру імені Аґнона. Події відбуватимуться івритом або англійською мовою з синхронним перекладом на іншу мову. Час згідно із ізраїльським (GMT +3).

21 червня, понеділок

О 18:00

Віртуальна екскурсія до будинку Аґнона з рабином Шаєм Піроном, онукою Аґнона доктором Яелом Блау та іншими гостями.

Привітання: президент Ізраїлю Реувен (Рубі) Рівлін, міністр культури Хілі Троппер, мер Єрусалиму Моше Лев.

Вступна лекція: Від Бучача до Єрусалиму та назад з професором Даном Лаором. Модератор: Асаф Офек.

О 19:00

Міжнародна бесіда авторів з Джонатаном Сафраном Фоером та Етгаром Керетом. Тварини, зміна клімату та єврейські батьки.

Модератор: Кетрін Чемерінський.

О 20:30

Аґнонійське читання з Дорін Франкфурт, Ізраїлем Агароні та Ренаною Раз. Мода, кулінарія та танці у написанні Аґнона.

Модератор: Асаф Офек.

22 червня, вівторок

О 18:00

Віртуальна екскурсія будинком Мартіна Бубера, Німеччина. Професор Адміель Косман про спадщину Бубера.

О 19:00

Міжнародна бесіда авторів з Ніколь Краус та Доріт Рабінян. Дикція і суперечливість: розбіжності батьківщини та вигнання.

Модератор: Бенджамін Балінт.

О 20:30

Аґнонійське читання з Білою Бен-Еліаху, Хаїмом Беером та Зеруєю Шалевим. Впливи та резистори до впливу Аґнона.

23 червня, середа

О 18:00

Віртуальна екскурсія Будинком Зигмунда Фрейда, Лондон. Доктор Еран Рольник про Аґнона і Фрейда.

О 19:00

Українські автори в Бучачі: Андрій Курков та Василь Махно

Віртуальна екскурсія до Будинку Аґнона в Бучачі, Україна (рідне місто Аґнона) з літературним центром «Аґнон» у співпраці з Канадською недержавною організацією «Українсько-єврейська Зустріч» (UJE) та ГО «Форум видавців».

Модератор: рабин Джеффрі Сакс

О 20:30

Агнонійське читання з професором Аріелем Гіршфельдом, професором Іланою Пардес та професором Венді Цірлер. Стан досліджень Аґнона в Ізраїлі та світі.

Модератор: рабин Джеффрі Сакс

 

Шмуель Йосеф Аґнон (псевдонім Шмуеля Йосефа Галеві Чачкеса) (1887–1970) народився у Бучачі, зараз Тернопільська область. Він став центральною фігурою сучасної єврейської літератури та лавреатом Нобелівської премії з літератури 1966 року. Аґнон − перший Нобелівський лавреат Ізраїлю і єдиний івритомовний та їдишомовний автор, який отримав цю нагороду.

 

Шмуель Аґнон писав романи повісті, оповідання, дитячі казки, опрацьовував народні легенди. Його творчість присвячена єврейській культурі, побуту, які за його життя були тісно пов’язані з іншими народами (українцями, поляками, німцями) та відгалуженнями християнства (католицизм, православ’я).

 

Додамо, у Бучачі Літературний центр імені Аґнона організовував резиденцію для письменників, есеїстів та перекладачів.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Українські письменники візьмуть участь у Міжнародному фестивалі Аґнона

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"