Українські журналісти стали лавреатами Пулітцера за репортажі з Маріуполя
![Українські журналісти стали лавреатами Пулітцера за репортажі з Маріуполя Українські журналісти стали лавреатами Пулітцера за репортажі з Маріуполя](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2022/05/FTeQa6ZWQAAnfKl-2-e1653503801901.jpg)
У США оголосили переможців Пулітцерівської премії 2023 року. Про це повідомили на сайті премії.
Нагороду у двох номінаціях — «За служіння суспільству» та Breaking News Photography — отримало інформаційне агентство Associated Press за фото з обложеного російськими військами Маріуполя українських журналістів Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова та Василіси Степаненко, а також французької кореспондентки Лорі Хіннат.
«Журналісти AP виконували сміливу та важливу роботу в Україні протягом війни, приділяючи увагу, зокрема, людським жертвам конфлікту. Від розвіювання російської дезінформації до сприяння створенню гуманітарного коридору, їхня робота була неймовірною суспільною службою, і ми дуже раді, що вона була відзначена Пулітцерівською радою», — наголосила виконавча редакторка Associated Press Джулі Пейс.
Крім того, видання The New York Times отримало Пулітцерівську премію у номінації «Міжнародний репортаж» за репортажі про війну в Україні, зроблені, зокрема, українським журналістом Стасом Козлюком.
Нагороду вручили «за непохитне висвітлення вторгнення Росії в Україну, зокрема восьмимісячне розслідування загибелі українців у місті Буча та російського підрозділу, відповідального за вбивства».
Мстислав Чернов – журналіст Associated Press, фотограф, воєнний кореспондент. Євген Малолєтка – фотокореспондент-фрилансер.
Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі. Вони знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення. Зокрема Євген Малолєтка — автор фотографій обстрілу російськими військами міської лікарні № 3 Маріуполя. Журналісти залишили Маріуполь 15 березня 2022 року у складі колони, яка виїхала після відкриття гуманітарного коридору.
Василіса Степаненко — журналістка-фрілансерка і відеопродюсерка. Почала працювати з Associated Press у січні 2022 року, після вторгнення росії в країну разом зі своїми колегами поїхала до Маріуполя, щоб висвітлити жорстоку облогу міста. Працював зі слідчою групою над історіями вибуху в театрі в Маріуполі, проводячи інтерв’ю з тими, хто вижив. Спеціалізується на питаннях прав людини та соціальної справедливості.
Нагадаємо, 2022 року Мстислав Чернов і Євген Малолєтка стали лавреатами французької премії Bayeux Calvados-Normandy Award та Премії імені Георгія Ґонґадзе-2022. У 2022 році українським журналістам, які висвітлюють російсько-українську війну, присудили спеціальну нагороду Пулітцерівської премії.
Зображення: ICFJ/The Pulitzer Prizes in Twitter
Оригінал статті на Suspilne: Українські журналісти стали лавреатами Пулітцера за репортажі з Маріуполя
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.