Українські журналісти отримали 5 відзнак на Free Media Awards-2022

Українські журналісти отримали 5 відзнак на Free Media Awards-2022

Усі 5 відзнак на Free Media Awards-2022 отримали українські журналісти. Про це повідомляється на офіційному сайті премії.

Лавреатами стали фотографи Мстислав Чернов та Євген Малолєтка, журналістка та письменниця Наталія Гуменюк, інтернет-видання «Заборона», фото- та відеокореспондент Андрій Дубчак та журналіст Владислав Єсипенко, який нині утримується в Криму як політв’язень. 

 

Фотографи Мстислав Чернов та Євгеній Малолєтка разом отримують нагороду Free Media Award за сміливе та надзвичайне документування російської облоги та бомбардування Маріуполя. Журналістка та письменниця Наталія Гуменюк отримує премію за правдоподібні розповіді про події війни з різних місць України, як-от Харків, Буча та Миколаїв.  

 

Zaborona.com отримує премію за розслідування та репортажі, наприклад, про праворадикальні рухи в Україні, росії та пострадянських країнах і зв’язки між ними.  

 

Фото- та відеокореспондент Андрій Дубчак отримує Free Media Award за сміливі та професійні репортажі із зони бойових.  

 

Журналіст-фрілансер Владислав Єсипенко зараз є політв’язнем окупованого росією Кримського півострова.  За словами організаторів «він є яскравим прикладом переслідування журналістів, які намагаються вести репортажі з півострова».  

 

«Журналістика, яку створюють за надзвичайно важких обставин, має виняткову якість», – пишуть організатори.

 

Крім того, особливе визнання присуджено українським фіксерам – за їхню неоціненну допомогу, яку вони надають міжнародним кореспондентам.

 

Церемонія нагородження відбудеться в Норвезькому Нобелівському інституті 17 жовтня 2022 року.

 

Премія призначена для журналістів зі Східної Європи та присуджується у межах спільного проєкту між Stiftelsen Fritt Ord у Норвегії та ZEIT-Stiftung у Німеччині.  

 

Нагадаємо, що фотожурналісти Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та відеопродюсерка Василіса Степаненко стали лавреатами міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards) від Міжнародного центру журналістів (ICFJ).

 

Як відомо, засуджений окупантами журналіст Владислав Єсипенко отримав премію PEN America.

Оригінал статті на Suspilne: Українські журналісти отримали 5 відзнак на Free Media Awards-2022

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"