Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра Вінербергера про Голодомор. Про це на своїй фейсбук-сторінці написав засновник сайту Вахтанг Кіпіані.
Австрійський інженер Александр Вінербергер, який пропрацював на хімічних підприємствах СРСР, у 1933 році перебував у Харкові та зміг на фотокамеру Leica II зафіксувати трагедію Голодомору. Також Вінербергер написав спогади про побачене в Україні. До 27 листопада його унікальні знімки можна побачити на виставці «Leica, що бачила Голодомор» у Національному музеї Голодомору-геноциду.
Наголошуючи на великій історичній цінності знімків і книжки австрійського інженера, редактор «Історичної правди» Олександр Зінченко закликає всіх охочих долучитись до збору коштів на переклад українською, редактуру та друк видання.
За словами Зінченка, вже є попередня домовленість з правовласницею матеріалів Александра Вінербергера, його онукою.
«Ніякі спроби Холодмору, жодні блекаути, влаштовані нам Москвою, не вб’ють правди про Голодомор! Завтра ми відзначатимемо 89 роковини найжахливішої трагедії в українській історії. Я б хотів, щоб весь цей текст з’явився в нашій пам’яті таким, який він є», – написав на своїй фейсбук-сторінці Олександр Зіненко.
Нагадаємо, цього року польській журналіст Вітольд Шабловський анонсував нову книжку про Голодомор.
Чільне фото: Національний музей Голодомору-геноциду, виставка «Leica, що бачила Голодомор»
Оригінал статті на Suspilne: Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор
Блог
З українських бібліотек списали понад 10 млн російськомовних книжокЗ українських публічних бібліотек до листопада 2022 року списали близько 19 млн примірників книг, із них понад 10 млн російською мовою. Про це 6 лютого повідомила пресслужба апарату Верховної Ради Украї
Оголосили програму стенда Книжкового Арсеналу на Вільнюському книжковому ярмаркуНа запрошення організаторів Вільнюського книжкового ярмарку міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» створив програму подій, яка представить у Вільнюсі українську літературну та культу
За кордоном діють понад 320 українських книжкових осередків після 24-го лютого — опитуванняЗа кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2
Після 24 лютого за кордоном почали діяти понад 320 українських книжкових осередків — опитуванняЗа кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2
На українських полицях за кордоном є майже 25 тисяч книжок — опитування77 українських книжкових полиць, просторів і хабів за кордоном мають 24 287 примірників книжок. Про це свідчить дослідження Читомо в межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide.
Найбі
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.