Українські вчені вимагають блокувати фінансування російської науки

Українські вчені вимагають блокувати фінансування російської науки

Українські вчені звернулись до міжнародної наукової спільноти з метою блокування фінансування російської науки. Звернення опублікували в мережі.

 

«Увесь світ дає гідну відсіч агресору через запровадження санкцій. Разом з тим ми вважаємо, що в даній ситуації своє вагоме слово повинна сказати прогресивна світова наукова спільнота. Тому ми зараз конче потребуємо саме Вашої підтримки. На наше переконання, у ХХІ сторіччі та у 2022 році чи не найкращою відповіддю на танки, системи залпового вогню та ракети є закритий доступ до високих технологій, інновацій, наукових досліджень та інформаційної підтримки», — наголосили у заяві.

 

Українські науковці просять міжнародну наукову спільноту:

 

  • заблокувати громадянам Російської Федерації та установам Російської Федерації доступ до всіх наукометричних баз та матеріалів всіх наукових видавництв; 

 

  • унеможливити участь науковців та наукових установ РФ у міжнародних грантових програмах, що фінансуються ЄС та іншими партнерами;

 

  • призупинити участь дослідників, студентів та установ з РФ в поточних програмах міжнародної академічної мобільності;

 

  • бойкотувати спроби проведення наукових заходів в середині РФ (в т.ч. наукові конференції, симпозіуми тощо);

 

  • призупинити індексацію наукових видань, що видаються у РФ у всіх наукометричних базах даних;

 

  • заборонити громадянам Російської Федерації бути редакторами / співредакторами / рецензентами міжнародних видань.

 

Підписанти зазнають, що впевнені, що ці прохання будуть не тільки почутими, а й виконаними науковою спільнотою світу, адже «такі рішучі дії активізують наукове товариство та проактивне населення Російської Федерації задля зупинки ганебної військової агресії».

 

Звернення погодили на об’єднаних зборах правління Українського науково-освітнього ІТ Товариства, його ініціатор — доцент кафедри математичного моделювання та штучного інтелекту Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського Дмитро Чумаченко.

 

Підписати листа можна за посиланням.

 

Нагадаємо, українські письменники й видавці долучилися до закликів закрити небо в Україні від російської військової авіації. Суспільне мовлення також вимагає припинити членство російських ЗМІ в Європейській мовній спілці.

Оригінал статті на Suspilne: Українські вчені вимагають блокувати фінансування російської науки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Бабиному Яру знаменитий художник створив символічний мурал

Художник Матвій Вайсберг завершив роботу над трьома монументальними панно з його «Дорожнього щоденника», які він малював під час війни. «Янгол ЗСУ», свічник та Тризуб, вписаний у Зірку Давида, розміщені

У школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство»

Шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». 
Це відбулося після скарги батьків на те, що в Біблії коро

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.
Відтепер на лекціях студентам пояснюють х

Одразу 2 збірки інтимної лікрики презентувала в Ужгороді Тетяна Мороляк

Усе те, що писала багато років у шухляду – нині відкрила для загалу і наче оголила душу, – каже ужгородка Тетяна Мороляк.

Мама трьох дітей та психологиня презентувала одразу дві збірки інтимної лірик

Сергій Жадан отримав відзнаку у Вельсі за музичну творчість

Сергій Жадан отримав відзнаку за музичну творчість на фестивалі Hay Festival у Вельсі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Дякую організаторам за підтримку України. Меда

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"