Українсько-єврейська премія «Зустріч» визначилася із цьогорічним лауреатом

Українсько-єврейська премія «Зустріч» визначилася із цьогорічним лауреатом

Переможцем літературної премії «Зустріч» стала книжка Йоханан Петровський-Штерн «Антиімперський вибір: постання українсько-єврейської ідентичності». Про це оголосили під час офіційного відкриття 28 Львівського міжнародного BookForum.

 

Книжка вийшла 2018 року у видавництві «Критика».

 

Переможцем літературної премії «Зустріч» стала книжка Йоханан Петровський-Штерн «Антиімперський вибір: постання українсько-єврейської ідентичності»

 

На прикладі життя і творчости Грицька Кернеренка, Івана Кулика, Раїси Троянкер, Леоніда Первомайського і Мойсея Фішбейна – п’яти письменників і письменниць останнього століття, які виросли переважно в їдишемовному та російськомовному середовищі, але зрештою прийшли в українську літературу, автор пропонує розглянути мовний і культурний вибір, у ґрунті речі супротивний щодо звичаїв єврейської інтеґрації, імперського асиміляційного вектора і традиційного вибору на користь самозбереження.

 

Видання підготовано в рамках науково-видавничої програми Інституту Критики і випущено у світ за сприяння Українського наукового інституту Гарвардського університету (Ukrainian Research Institute, Harvard University).

 

 

Серед фіналістів премії:

 

  • Станіслав Адлєр «Вигнанець з раю: Одіссея хлопчика з Болехова», 2020 (видавництво «Каменяр»);

Станіслав Адлєр «Вигнанець з раю: Одіссея хлопчика з Болехова», 2020 (видавництво «Каменяр»)

 

  • Ірина Мелешкіна «Мандрівні зорі в Україні. Сторінки історії єврейського театру», 2019 (видавництво «Дух і Літера»);

Ірина Мелешкіна «Мандрівні зорі в Україні. Сторінки історії єврейського театру», 2019 (видавництво «Дух і Літера»)

 

  • Сома Моргенштерн «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині», 2019 (видавництво «21»);

Сома Моргенштерн «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині», 2019 (видавництво «21»)

 

  • Юрій Скіра «Покликані: Монахи Студійського Уставу та Голокост», 2019 (видавництво «Дух і Літера»)

Юрій Скіра «Покликані: Монахи Студійського Уставу та Голокост», 2019 (видавництво «Дух і Літера»)

 

До журі премії увійшли: письменник, публіцист, почесний президент Українського ПЕН-клубу Микола Рябчук (голова журі), наукова секретарка редакційної ради наукового журналу «Україна модерна», кандидадтка історичних наук Ліліана Гентош, канадський літературознавець, письменник і культуролог Марко Роберт Стех.

 

За перемогу в премії передбачена грошова винагорода у розмірі 6000 євро, що розділять між автором, який отримає 4000 євро і видавцем, який отримає 2000 євро. Чотири фіналісти отримають винагороду по 250 євро кожен.

 

Літературна премія «Зустріч» покликана спиратися на спільний багатовіковий досвід українців і євреїв, що знайшов вираження у друкованому слові. Її заснували у 2019 році. Премію від 2020 року присуджують щорічно за найвпливовіший твір художньої й документальної літератури (почергово), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства й втілюючи девіз «Наші історії неповні одна без одної». Премію спонсорує канадська недержавна організація «Українсько-Єврейська Зустріч» за підтримки ГО «Форум видавців».

 

Як повідомлялося, минулого року премію надали за роман «Вічний календар» Василя Махна.

Оригінал статті на Suspilne: Українсько-єврейська премія «Зустріч» визначилася із цьогорічним лауреатом

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"