Український PEN: Поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий

Український PEN: Поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий

Члени українського PEN звернулися до міжнародної інтелектуальної спільноти на тлі суперечок навколо доцільності бойкоту російської культури та численних закликів до діалогу і дискусій з російськими інтелектуалами щодо «примирення». Заяву опублікували на сайті українського PEN.

 

«Ми повинні стверджувати, що, поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий», — ідеться в заяві. Причиною відмови від дискусій українські митці  називають те, що в російському тоталітарному суспільстві культура — інструмент впливу та пропаганди, і її можна використовувати для приховування незліченних воєнних злочинів, які Росія вчиняє проти України. є

 

Крім того, автори PEN пригадали про нищення російськими окупаційними військами культури не тільки України, а й багатьох національностей, що тут живуть.

 

«Сьогодні, і до того моменту, коли останній російський солдат покине українську територію, єдиною відповідною темою для наших дискусій з міжнародною інтелектуальною спільнотою має бути необхідність негайного припинення військових злочинів росії, а не переваги її культури», — наголосили в заяві.

 

Представники ПЕН зазначили, що памʼятають про тих поодиноких культурних діячів, які ще вісім років тому засудили окупацію Криму та частини східних територій України, і тих, хто публічно виступає проти війни сьогодні. 

 

Українські культурні діячі також наголосили, що різка реакція деяких колег на заклик до бойкоту російської культури відвертає увагу світу від військових злочинів, які вчиняє росія у війні проти України.

 

Серед підписантів Аскольд Мельничук, Вікторія Амеліна, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Микола Рябчук, Мар’яна Савка, Остап Сливинський, Наталка Сняданко, Тарас Прохасько, Гаська Шиян та ще понад 50 діячів та діячок культурної сфери. 

 

Нагадаємо, президент українського PEN Андрій Курков у відповідь на заяви німецького PEN про «перемогу божевілля» через ігнорування усієї російської культури теж заявив, що діалог під час війни неможливий.

 

Чільне зображення: Євген Малолєтка

Оригінал статті на Suspilne: Український PEN: Поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"