Український PEN: Поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий

Український PEN: Поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий

Члени українського PEN звернулися до міжнародної інтелектуальної спільноти на тлі суперечок навколо доцільності бойкоту російської культури та численних закликів до діалогу і дискусій з російськими інтелектуалами щодо «примирення». Заяву опублікували на сайті українського PEN.

 

«Ми повинні стверджувати, що, поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий», — ідеться в заяві. Причиною відмови від дискусій українські митці  називають те, що в російському тоталітарному суспільстві культура — інструмент впливу та пропаганди, і її можна використовувати для приховування незліченних воєнних злочинів, які Росія вчиняє проти України. є

 

Крім того, автори PEN пригадали про нищення російськими окупаційними військами культури не тільки України, а й багатьох національностей, що тут живуть.

 

«Сьогодні, і до того моменту, коли останній російський солдат покине українську територію, єдиною відповідною темою для наших дискусій з міжнародною інтелектуальною спільнотою має бути необхідність негайного припинення військових злочинів росії, а не переваги її культури», — наголосили в заяві.

 

Представники ПЕН зазначили, що памʼятають про тих поодиноких культурних діячів, які ще вісім років тому засудили окупацію Криму та частини східних територій України, і тих, хто публічно виступає проти війни сьогодні. 

 

Українські культурні діячі також наголосили, що різка реакція деяких колег на заклик до бойкоту російської культури відвертає увагу світу від військових злочинів, які вчиняє росія у війні проти України.

 

Серед підписантів Аскольд Мельничук, Вікторія Амеліна, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Микола Рябчук, Мар’яна Савка, Остап Сливинський, Наталка Сняданко, Тарас Прохасько, Гаська Шиян та ще понад 50 діячів та діячок культурної сфери. 

 

Нагадаємо, президент українського PEN Андрій Курков у відповідь на заяви німецького PEN про «перемогу божевілля» через ігнорування усієї російської культури теж заявив, що діалог під час війни неможливий.

 

Чільне зображення: Євген Малолєтка

Оригінал статті на Suspilne: Український PEN: Поки на нас падають бомби та ракети, діалог про примирення неможливий

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Бабиному Яру знаменитий художник створив символічний мурал

Художник Матвій Вайсберг завершив роботу над трьома монументальними панно з його «Дорожнього щоденника», які він малював під час війни. «Янгол ЗСУ», свічник та Тризуб, вписаний у Зірку Давида, розміщені

У школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство»

Шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». 
Це відбулося після скарги батьків на те, що в Біблії коро

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.
Відтепер на лекціях студентам пояснюють х

Одразу 2 збірки інтимної лікрики презентувала в Ужгороді Тетяна Мороляк

Усе те, що писала багато років у шухляду – нині відкрила для загалу і наче оголила душу, – каже ужгородка Тетяна Мороляк.

Мама трьох дітей та психологиня презентувала одразу дві збірки інтимної лірик

Сергій Жадан отримав відзнаку у Вельсі за музичну творчість

Сергій Жадан отримав відзнаку за музичну творчість на фестивалі Hay Festival у Вельсі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Дякую організаторам за підтримку України. Меда

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"