Український поет став лавреатом польської премії Silesius

Український поет Іван Давиденко став одним із лавреатів польської поетичної премії Сілезіуса за збірку «Халяль».
Нагороду Давиденко отримав у номінації «Дебют».
Окрім статуетки, автор отримав фінансову винагороду у розмірі 15 тисяч злотих (понад 130 тисяч гривень).
Аліна Свєщак, членкиня журі премії, зазначила: «Сила збірки – це її мовна енергія, витончена гра на різних регістрах. Давиденко — майстер трешової мови; поруч із репортажами з фронту знайдемо попкультурні хіти та сліди віршів “серйозних” поетів, зізнань, закликів та експериментів з “українською польською”. У ньому є серйозність, але й дистанція та самоіронія. Ця суміш освіжає. “Халяль” не засвоює уроки соціальної прихильності з імміграції, постколоніалізму, а експериментує на живому тілі героя/міста/мови».
Іван Давиденко народився у 1988 році у Житомирі. З 2012 року мешкає у Польщі. Давиденко — головний редактор літературного журналу Malkontenty, а також автор подкасту «Як стати українцем». Працює у Будинку слів (Dom Słów) в Любліні.
Поетична збірка «Halal» / «Халяль» вийшла у 2022 році у видавництві Papierwdole & Katalog Press.
«Я читаю вірші Івана Давиденка і вже почуваю себе мандрівником, який перед світанком заходить у пекарню. Я стукаю у вікно, а пекар пече мені фокаччу. Вкрадаюсь між ніччю та продуктовим магазином», — описав збірку польський письменник Юліуш Страхота.
Вроцлавська поетична премія Сілезіуса (Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius) — польська літературна премія, яка вручається в галузі поезії з 2008 року, спершу під час фестивалю Port Literacki, а з 2016 року — в межах Міжнародного поетичного фестивалю Сілезіуса. Премія фінансується містом Вроцлав, оператором премії є Wrocławski Dom Literatury, а її назва походить від барокового поета Ангелуса Сілезіуса.
Як повідомлялося, нещодавно оголосили лавреата центральноєвропейської премії Angelus.
Джерело: Notatnik Literacki
Зображення: Макс Пфлегель / WDL
Оригінал статті на Suspilne: Український поет став лавреатом польської премії Silesius
Блог
Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 рокуАнгломовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь
Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с.
У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт
УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитисяЗ 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я
Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір
У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.