Український поет став лавреатом польської премії Silesius

Український поет став лавреатом польської премії Silesius

Український поет Іван Давиденко став одним із лавреатів польської поетичної премії Сілезіуса за збірку «Халяль».

Нагороду Давиденко отримав у номінації «Дебют».

 

Окрім статуетки, автор отримав фінансову винагороду у розмірі 15 тисяч злотих (понад 130 тисяч гривень).

 

Аліна Свєщак, членкиня журі премії, зазначила: «Сила  збірки – це її мовна енергія, витончена гра на різних регістрах. Давиденко — майстер трешової мови; поруч із репортажами з фронту знайдемо попкультурні хіти та сліди віршів “серйозних” поетів, зізнань, закликів та експериментів з “українською польською”. У ньому є серйозність, але й дистанція та самоіронія. Ця суміш освіжає. “Халяль” не засвоює уроки соціальної прихильності з імміграції, постколоніалізму, а експериментує на живому тілі героя/міста/мови».

 

Іван Давиденко народився у 1988 році у Житомирі. З 2012 року мешкає у Польщі. Давиденко — головний редактор літературного журналу Malkontenty, а також автор подкасту «Як стати українцем». Працює у Будинку слів (Dom Słów) в Любліні.

 

Поетична збірка «Halal» / «Халяль» вийшла у 2022 році у видавництві Papierwdole & Katalog Press.

 

«Я читаю вірші Івана Давиденка і вже почуваю себе мандрівником, який перед світанком заходить у пекарню. Я стукаю у вікно, а пекар пече мені фокаччу. Вкрадаюсь між ніччю та продуктовим магазином», — описав збірку польський письменник Юліуш Страхота.

 

 

Вроцлавська поетична премія Сілезіуса (Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius) — польська літературна премія, яка вручається в галузі поезії з 2008 року, спершу під час фестивалю Port Literacki, а з 2016 року — в межах Міжнародного поетичного фестивалю Сілезіуса. Премія фінансується містом Вроцлав, оператором премії є Wrocławski Dom Literatury, а її назва походить від барокового поета Ангелуса Сілезіуса.

 

Як повідомлялося, нещодавно оголосили лавреата центральноєвропейської премії Angelus.

 

 

Джерело: Notatnik Literacki

Зображення: Макс Пфлегель / WDL

Оригінал статті на Suspilne: Український поет став лавреатом польської премії Silesius

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"