Український ПЕН дякує Рушді за сміливість і вимагає засудити злочинця

Український ПЕН дякує Рушді за сміливість і вимагає засудити злочинця

Український ПЕН засуджує жорстокий напад на письменника Салмана Рушді, здійснений 12 серпня під час його виступу в Інституті Чатокуа у штаті Нью-Йорк. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті організації.

«У результаті нападу письменник може втрати око, також через ножові поранення пошкоджено печінку та руку», зазначили у заяві. 

 

Також у заяві нагадують, що життя Салмана Рушді перебуває під загрозою понад три десятиліття, адже його роман «Сатанинські вірші» (1988) заборонили до друку в Ірані, після чого тодішній іранський верховний лідер закликав стратити автора книжки. 

 

«Водночас попри небезпеку для життя, Салман Рушді не припиняв творчу й громадську діяльність і весь цей час активно долучався до розбудови й розвитку міжнародної ПЕН-спільноти. У 2004-2006 роках Рушді очолював Американський ПЕН, він також став засновником одного з найвпливовіших американських літературних фестивалів PEN World Voices Festival», пишуть в Українському ПЕН. 

 

Крім того, у заяві пишуть, що з перших днів повномасштабного вторгнення росії до України Салман Рушді підтримував Україну.

 

Також у травні Рушді став одним з ініціаторів проведення у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку другого письменницького конгресу PEN America Emergency Congress of Writers, що був присвячений, зокрема, ситуації в Україні. У своєму виступі в рамках Конгресу Салман Рушді знову висловив підтримку Україні й наголосив на тому, що війна росії проти України є наслідком війни наративів. «Очевидно, що вірш не зупинить кулі, а роман – бомби, – зазначив Рушді. – Але ми [письменники] можемо говорити правду і називати брехню брехнею».

 

«Ми дякуємо Салману Рушді за його стійкість, за сміливість говорити правду, а також за його солідарність з Україною. Сподіваємося на якнайшвидше одужання письменника. Вимагаємо негайного притягнення винуватців і замовників нападу до відповідальності», – додають у заяві. 

 

Нагадаємо, що британський письменник Салман Рушді отримав ножове поранення під час виступу в Інституті Чатокуа у США. 

 

Як відомо, на початку липня Рушді анонсував новий роман. У лютому серед інших представників PEN International він підписав заяву PEN International з вимогою припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну, й засудив війну.

Оригінал статті на Suspilne: Український ПЕН дякує Рушді за сміливість і вимагає засудити злочинця

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Місто» Валер’яна Підмогильного тепер можна прочитати і польською

Роман «Місто» Валер’яна Підмогильного видали у Польщі. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
«Сміливо сучасний, часом надто полемічний, іронічний та інтерте

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Букерівська премія-2024 назвала фіналістів

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2024 році. Про це повідомили на сайті премії.
До короткого списку увійшли:
 

Not a River («Не річка»),

Переклади Асєєва і Жадана — у довгому списку премії PEN America

Книжки Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» і Сергія Жадана How Fire Descends («Як сходить вогонь») у перекладі англійською номінували на премію PEN America Trans

Читомо запускає книжкову «Вітрину новинок-2024» у зміненому форматі

До міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Читомо оголошує запуск проєкту «Вітрина новинок». 
«Вітрину новинок» Читомо організовує щорічно, починаючи з 2015 року. Проєкт втілюють у

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"