Український ПЕН дякує Рушді за сміливість і вимагає засудити злочинця

Український ПЕН дякує Рушді за сміливість і вимагає засудити злочинця

Український ПЕН засуджує жорстокий напад на письменника Салмана Рушді, здійснений 12 серпня під час його виступу в Інституті Чатокуа у штаті Нью-Йорк. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті організації.

«У результаті нападу письменник може втрати око, також через ножові поранення пошкоджено печінку та руку», зазначили у заяві. 

 

Також у заяві нагадують, що життя Салмана Рушді перебуває під загрозою понад три десятиліття, адже його роман «Сатанинські вірші» (1988) заборонили до друку в Ірані, після чого тодішній іранський верховний лідер закликав стратити автора книжки. 

 

«Водночас попри небезпеку для життя, Салман Рушді не припиняв творчу й громадську діяльність і весь цей час активно долучався до розбудови й розвитку міжнародної ПЕН-спільноти. У 2004-2006 роках Рушді очолював Американський ПЕН, він також став засновником одного з найвпливовіших американських літературних фестивалів PEN World Voices Festival», пишуть в Українському ПЕН. 

 

Крім того, у заяві пишуть, що з перших днів повномасштабного вторгнення росії до України Салман Рушді підтримував Україну.

 

Також у травні Рушді став одним з ініціаторів проведення у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку другого письменницького конгресу PEN America Emergency Congress of Writers, що був присвячений, зокрема, ситуації в Україні. У своєму виступі в рамках Конгресу Салман Рушді знову висловив підтримку Україні й наголосив на тому, що війна росії проти України є наслідком війни наративів. «Очевидно, що вірш не зупинить кулі, а роман – бомби, – зазначив Рушді. – Але ми [письменники] можемо говорити правду і називати брехню брехнею».

 

«Ми дякуємо Салману Рушді за його стійкість, за сміливість говорити правду, а також за його солідарність з Україною. Сподіваємося на якнайшвидше одужання письменника. Вимагаємо негайного притягнення винуватців і замовників нападу до відповідальності», – додають у заяві. 

 

Нагадаємо, що британський письменник Салман Рушді отримав ножове поранення під час виступу в Інституті Чатокуа у США. 

 

Як відомо, на початку липня Рушді анонсував новий роман. У лютому серед інших представників PEN International він підписав заяву PEN International з вимогою припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну, й засудив війну.

Оригінал статті на Suspilne: Український ПЕН дякує Рушді за сміливість і вимагає засудити злочинця

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"