Українська ілюстраторка отримала премію Вацлава Гавела за творче дисидентство

Українська ілюстраторка Марія Лонюк стала однією з чотирьох українців, які отримали премію Вацлава Гавела за творче дисидентство у 2023 році. Про це мисткиня повідомила у своєму Facebook.
«Я не думала колись що буду малювати війну, але відчуваю що зараз це необхідно. І як виявилось, світ бачить що ти робиш. Мистецтво може зачепити серце, бо говорить мовою емоцій. Стільки людей мені написало за цей тиждень, що вони бачили мої роботи багато разів і були розчулені. І це люди з зовсім різних країн!», — написала Марія Лонюк.
Іншими лавреатами стали ще троє українців: мистецтвознавиця Юлія Манукян, вбитий росіянами диригент Херсонської філармонії Юрій Керпатенко та авторка проєкту проєкт Stand Up for Ukraine Єлизавета Ізмалкова. Також премією нагородили нікарагуанського політичного карикатуриста Педро X. Моліні та угандійського романіста Каквензі Рукірабашайджу.
Премію Вацлава Гавела за творче дисидентство вручають з 2012 року. Щороку обирають трьох лавреатів. Водночас у 2023-му четверо українців розділяють одну з трьох нагород. Церемонія нагородження відбулася 14 червня на Oslo Freedom Forum.
Фото: Mariia Loniuk
Оригінал статті на Suspilne: Українська ілюстраторка отримала премію Вацлава Гавела за творче дисидентство
Блог
ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогівВолодимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра
Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мовуПід час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про
Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни СавкиМар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо
В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.
Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.
«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя СтусаНа стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.