Українська художниця створила зін про любов до Харкова

Художниця із Харкова Ліза Кліменкова створила зін «Зникнення», що розповідає історію дорослішання авторки. Про це вона повідомила на своїй інстаграм-сторінці.
Зін «Зникнення» розповідає історію дорослішання Лізи — її перших нічних прогулянок, перших друзів, першої зустрічі з біженцями з окупованих територій. У зіні ідеться про події шкільних років (2013-2015), коли відбувався Майдан і початок російського вторгнення, і те, як світ здавався магічним для підліткового сприйняття.
«Я нарешті зробила зін, в якому спробувала розказати про свою любов до Харкова. Про школу, про одиноке дитинство в православній родині, про перших друзів і перші нічні прогулянки, про знаходження Бога і перше усвідомлення початку війни. Фото, які я знімала на цифрову мильницю у 8 класі, й тексти про те, що найбільш любила», — зазначила Ліза Кліменкова.
В ексклюзивному коментарі Читомо вона розповіла: «Зін я почала робити ще у 2022 році на резиденції в Ужгороді. Тоді міркувала над архівами з фото і текстів — вирішила їх зібрати разом і об’єднати. Вийшла така рефлексія на тему рідного міста і дорослішання у ньому. Тобто це не тільки про Харків, а ще і про мене, про інших людей і про дитинство».
Метою було розділити з іншими переживання, які авторка довго накопичувала у собі, надати їм форми і знайти розуміння у зовнішньому світі.
Нині дизайнерка надрукувала 15 примірників і планує ще 30.
«Формат зіну, тому що з дитинства люблю книжки. Завжди, скільки себе пам’ятаю, намагалася створювати щось подібне. Навіть здобула освіту за спеціальністю “Книжкова графіка”», — пояснила Кліменкова.
Основою проєкту є світлини, які авторка зробила на стару цифрову мильницю у період 2013-2015 років в Харкові. На них зображені покинуті розвалені будинки, дахи й недобудови, якими Ліза гуляла, коли була підліткоюв підліткові роки.
«Для мене це було великою пригодою і дослідженням світу. Я кожен день фотографувала все, що бачила. Уже зараз я роблю із цих фотографій колажі, в яких намагаюся відтворити магічне відчуття світу підлітком, згадати свободу і легкість, з якими тоді жила», — поділилася дизайнерка.
Візуальна частина в хронологічному порядку доповнена текстом, у якому авторка згадує власне сприйняття початку Революції гідностіі російсько-української війни.
«Це нотатки з моїх записників шкільних років, їх переосмислення, роздуми про те, чому у світі все відбувається саме так. Тоді політика була для мене лише фоном. Головними ж подіями були знаходження друзів, бунт проти батьків, перші закоханості, проблеми в школі. Уже зараз я зовсім по іншому дивлюсь на той час, більш свідомо намагаюся розібратись в політичних подіях, які виявились історичними», — зазначає Ліза Кліменкова.
Також авторка зіну доповнила текст інформацією про місця в Харкові:
- навчальний заклад, учень якого першим в історії людства вийшов у відкритий космос, і який уже понад 20 років стоїть покинутий;
- недобудований пологовий будинок, у якому живуть привиди самогубців;
- знесений елеватор, на місці якого нині зводиться чергова новобудова.
Як повідомлялося, в Україні створили зін «Хто не трава», присвячений віршам поета Миколи Воробйова.
Оригінал статті на Suspilne: Українська художниця створила зін про любов до Харкова
Блог
Лариса Денисенко й Ілларіон Павлюк вийшли з PEN Ukraine через рішення щодо ВинничукаПисьменник, журналіст і військовослужбовець Ілларіон Павлюк та письменниця і правозахисниця Лариса Денисенко оголосили про свій вихід з українського ПЕН-клубу через незгоду із рішенням
«Сніжний Ізюм» Дихман — фентезі, у якому майже нема вигадкиМіра зустріла повномасштабне вторгнення в Харкові, і для неї, як і для мільйонів українців, дні перетворилися на нескінченний лютий. Він продовжився, коли у звільненому вже Херсоні заги
Влада США відновила фінансування Радіо СвободиАгентство США з глобальних медіа (USAGM) відновила грантове фінансування для Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL). Про це повідомляє Радіо Свобода.
У листі до президента і генерал
Троє професорів Єльського університету — письменник Тімоті Снайдер, професорка історії Марсі Шор та професор філософії Джейсон Стенлі — емігрують із США через політику президента США До
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.