Українська художниця створила зін про любов до Харкова
![Українська художниця створила зін про любов до Харкова Українська художниця створила зін про любов до Харкова](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2024/05/20240502_162818-1024x768.jpg)
Художниця із Харкова Ліза Кліменкова створила зін «Зникнення», що розповідає історію дорослішання авторки. Про це вона повідомила на своїй інстаграм-сторінці.
Зін «Зникнення» розповідає історію дорослішання Лізи — її перших нічних прогулянок, перших друзів, першої зустрічі з біженцями з окупованих територій. У зіні ідеться про події шкільних років (2013-2015), коли відбувався Майдан і початок російського вторгнення, і те, як світ здавався магічним для підліткового сприйняття.
«Я нарешті зробила зін, в якому спробувала розказати про свою любов до Харкова. Про школу, про одиноке дитинство в православній родині, про перших друзів і перші нічні прогулянки, про знаходження Бога і перше усвідомлення початку війни. Фото, які я знімала на цифрову мильницю у 8 класі, й тексти про те, що найбільш любила», — зазначила Ліза Кліменкова.
В ексклюзивному коментарі Читомо вона розповіла: «Зін я почала робити ще у 2022 році на резиденції в Ужгороді. Тоді міркувала над архівами з фото і текстів — вирішила їх зібрати разом і об’єднати. Вийшла така рефлексія на тему рідного міста і дорослішання у ньому. Тобто це не тільки про Харків, а ще і про мене, про інших людей і про дитинство».
Метою було розділити з іншими переживання, які авторка довго накопичувала у собі, надати їм форми і знайти розуміння у зовнішньому світі.
Нині дизайнерка надрукувала 15 примірників і планує ще 30.
«Формат зіну, тому що з дитинства люблю книжки. Завжди, скільки себе пам’ятаю, намагалася створювати щось подібне. Навіть здобула освіту за спеціальністю “Книжкова графіка”», — пояснила Кліменкова.
Основою проєкту є світлини, які авторка зробила на стару цифрову мильницю у період 2013-2015 років в Харкові. На них зображені покинуті розвалені будинки, дахи й недобудови, якими Ліза гуляла, коли була підліткоюв підліткові роки.
«Для мене це було великою пригодою і дослідженням світу. Я кожен день фотографувала все, що бачила. Уже зараз я роблю із цих фотографій колажі, в яких намагаюся відтворити магічне відчуття світу підлітком, згадати свободу і легкість, з якими тоді жила», — поділилася дизайнерка.
Візуальна частина в хронологічному порядку доповнена текстом, у якому авторка згадує власне сприйняття початку Революції гідностіі російсько-української війни.
«Це нотатки з моїх записників шкільних років, їх переосмислення, роздуми про те, чому у світі все відбувається саме так. Тоді політика була для мене лише фоном. Головними ж подіями були знаходження друзів, бунт проти батьків, перші закоханості, проблеми в школі. Уже зараз я зовсім по іншому дивлюсь на той час, більш свідомо намагаюся розібратись в політичних подіях, які виявились історичними», — зазначає Ліза Кліменкова.
Також авторка зіну доповнила текст інформацією про місця в Харкові:
- навчальний заклад, учень якого першим в історії людства вийшов у відкритий космос, і який уже понад 20 років стоїть покинутий;
- недобудований пологовий будинок, у якому живуть привиди самогубців;
- знесений елеватор, на місці якого нині зводиться чергова новобудова.
Як повідомлялося, в Україні створили зін «Хто не трава», присвячений віршам поета Миколи Воробйова.
Оригінал статті на Suspilne: Українська художниця створила зін про любов до Харкова
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.