Українська поезія найгостріше реагує на актуальні події — експертка

Українська поезія найгостріше реагує на актуальні події — експертка

Українська поезія сьогодні найгостріше реагує на події, що відбуваються.

Про це заявила виконавчий продюсер Суспільного радіо «Культура» Ірина Славінська у програмі «Укрінформ: Вечірній стрім».

За її словами, у нинішніх умовах для багатьох людей важливо відчувати тісніший зв’язок зі своєю українською ідентичністю. Хтось відкриває для себе українську культуру вперше, а у когось з’явилося бажання краще пізнавати свою культуру.

«Парадоксальним чином, напевно, найгострішою в реакції на актуальність сьогодні є українська поезія. Не публіцистика, не колонки, не твіти, а саме те, що ми можемо прочитати в соцмережах від українських поетів та поетес», — вважає Славінська.

За її словами, голоси українок, які пишуть чудові вірші і читають їх різними мовами в різних країнах, лунають надзвичайно потужно.

Своєю чергою журналістка і поетеса Олена Гусейнова зауважила, що так само «працює» і фотографія.

«Ми можемо згадати Малолєтку або Чернова (українські фоторепортери Євген Малолєтка і Мстислав Чернов удостоєні міжнародних нагород за репортаж з окупованого Маріуполя — ред.). Без цих фотографій ми теж мало що розказали б самі про себе», — сказала вона.

На переконання Гусейнової, культура зараз дає людям змогу пережити певний трагічний досвід, і українська поезія «має запропонувати щось таке, щоб це подолати».

Як повідомлялося, близько 30 тис. віршованих творів про війну в Україні опубліковано на порталі «Поезія вільних».

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Українська поезія найгостріше реагує на актуальні події — експертка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"