Українська поезія найгостріше реагує на актуальні події — експертка

Українська поезія найгостріше реагує на актуальні події — експертка

Українська поезія сьогодні найгостріше реагує на події, що відбуваються.

Про це заявила виконавчий продюсер Суспільного радіо «Культура» Ірина Славінська у програмі «Укрінформ: Вечірній стрім».

За її словами, у нинішніх умовах для багатьох людей важливо відчувати тісніший зв’язок зі своєю українською ідентичністю. Хтось відкриває для себе українську культуру вперше, а у когось з’явилося бажання краще пізнавати свою культуру.

«Парадоксальним чином, напевно, найгострішою в реакції на актуальність сьогодні є українська поезія. Не публіцистика, не колонки, не твіти, а саме те, що ми можемо прочитати в соцмережах від українських поетів та поетес», — вважає Славінська.

За її словами, голоси українок, які пишуть чудові вірші і читають їх різними мовами в різних країнах, лунають надзвичайно потужно.

Своєю чергою журналістка і поетеса Олена Гусейнова зауважила, що так само «працює» і фотографія.

«Ми можемо згадати Малолєтку або Чернова (українські фоторепортери Євген Малолєтка і Мстислав Чернов удостоєні міжнародних нагород за репортаж з окупованого Маріуполя — ред.). Без цих фотографій ми теж мало що розказали б самі про себе», — сказала вона.

На переконання Гусейнової, культура зараз дає людям змогу пережити певний трагічний досвід, і українська поезія «має запропонувати щось таке, щоб це подолати».

Як повідомлялося, близько 30 тис. віршованих творів про війну в Україні опубліковано на порталі «Поезія вільних».

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Українська поезія найгостріше реагує на актуальні події — експертка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Експерти озвучили 23 істотні проблеми українського книговидання

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, експерти озвучили 23 проблеми сектор

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"