Українська письменниця Леся Степовичка презентувала в Польщі свою книжку «Serce w…
![Українська письменниця Леся Степовичка презентувала в Польщі свою книжку «Serce w… Українська письменниця Леся Степовичка презентувала в Польщі свою книжку «Serce w…](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/07/294103238_5190535087696171_4982712864182596388_n-696x928.jpg)
Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбуку.
«Суботнього вечора в кафе «Jesuitska Kuchnia Klasztornа» студенти, викладачі і професори Люблінського університету UMSK слухали виступ української скрипальки Ольги Шекель (Рівне). Співали разом «Червону руту», «Настане день, коли закінчиться війна», «Марічку», «Черемшину» і польські пісні. А «Рідна мати моя…» — двома мовами, причому поляки знають текст. Душили сльози, в горлі стояв клубок, а перед очима — бомбардований Дніпро, моя стражденна земля. Думала, не зможу читати, але опанувала себе. Презентувала товариству білінгву «Serce w niewoli» українською і польською та нові вірші. Панували музика і поезія, невимушена атмосфера, в якій міцніє й розвивається дружба та культурна співпраця наших народів. На стіні закладу — графічні портрети героїв війни, наших українських воїнів роботи місцевого художника. Напівтемно, на столах свічки. Просте меню — тарілка пончиків, гербата чи кава, чарочка горіхівки чи келих вина, чи бокал пива. Недорого, стильно, затишно. І це в самoмy центрі, Stare miasto. Як вони виживають? Як утримують свій бізнес? Ще й зі своїм можна прийти, то й прибор поставлять. Ніби ти до родичів на гостину потрапив… Присутні на вечорі зібрали кошти, щоб підтримати пані Ольгу, яка мешкає у шкільній спортивній залі, де перебувають ще 49 біженок з дітьми з нашого краю. В наших дружніх прощальних обіймах переплелися співчуття, ніжність, взаємна довіра і віра в Перемогу України. Нас, українців, було троє, решта — поляки. А чулися, як одна родина».
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/07/294100936_5190534737696206_3682900492541250703_n-766x1024.jpg)
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/07/293996877_5190533834362963_1550603269750253277_n-766x1024.jpg)
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/07/294103220_5190536004362746_7013543604068650768_n-1024x768.jpg)
Чільне фото — Фото на згадку. Зліва — доктор наук кафедри журнaлістики, проф. Malgorzata Stepnik
Світлини зі сторінки письменниці у фейсбуку
Пресслужба НСПУ
Оригінал статті на НСПУ: Українська письменниця Леся Степовичка презентувала в Польщі свою книжку «Serce w…
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.