Українська культура – у Національній бібліотеці Франції!

Українська культура – у Національній бібліотеці Франції!

Від перших днів повномасштабної війни одна з найбільших і найкращих бібліотек світу Національна бібліотека Франції (НБФ) висловила свою солідарність із народом України.

На запити читачів і суспільства у бібліотеці було розгорнуто різноманітну діяльність із висвітлення сторінок історії і культури України. На сайті бібліотеки створено спеціальний розділ «Solidarité avec lepeuple ukrainien» (Солідарність із українським народом), де групуються основні матеріали на цю тему, подається інформація про круглі столи, конференції, різноманітні заходи, важливі суспільні події, присвячені Україні.

Серед цих подій – цикл лекцій «Україна: становлення й утвердження нації», запланований із березня по грудень цього року, який координує відповідальна за українські студії в Інституті східних мов і цивілізацій Ірина Дмитришин. Також розділ включає матеріали з популяризації ресурсів пошуку документів про України у каталогах, фондах і базах даних НБФ, зокрема підготовлено два бібліографічні покажчики, «Україна у фондах НБФ» (2022) та «Григорій Савич Сковорода» (2023).

Пожвавилось і міжнародне
співробітництво НБФ з бібліотеками України.

Перша леді України Олена Зеленська відвідала Національну бібліотеку Франції

У грудні 2022 р. перша леді України Олена Зеленська відвідала Національну бібліотеку Франції в межах свого офіційного візиту до Франції. Вона презентувала НБФ нові книжки про культуру, мистецтво, історію України, художню літературу, а також 24 томи «Енциклопедії Сучасної України», передані Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського й Інститутом енциклопедичних досліджень НАН України. Чимало нових книжок надійшло до фондів НБФ від Посольства України у Французькій Республіці,  від бібліотек міст Дніпро і Переяслав.

Напередодні Дня Незалежності України до Національної бібліотеки Франції було
передано 24 книги з української історії, культури, літератури, мовознавства. Книги,
подаровані колегами з Національної спілки письменників України та Київського
національного університету імені Тараса Шевченка надіслав до книгозбірні заступник
Голови Київської організації Національної спілки письменників, професор Дмитро
Чистяк. Серед них – антології української поезії і збірки відомих поетів,
наукові видання французькою мовою. Книги було презентовано у відділі літератур
світу департаменту літератури і мистецтва НБФ.

Привернули увагу зарубіжних колег вибрані твори «Гранослов» незабутнього Дмитра Павличка з його дарчим написом для Бібліотеки, «Історія українського народу» Михайла Грушевського французькою мовою за редакцією Дмитра Чистяка, його переклади мистецтвознавчої розвідки Наталії Крутенко «Анна Ярославна», поеми Олександра Ірванця «Едігна», історичного дослідження «Сталь у Степу: погляд з України» Валентини Лазебник, французько-італійська антологія української поезії «Сонячні кларнети», а також бібліографічний покажчик «Словники української мови: 1596–2018» Дмитра Пилипчука та довідник «Національна спілка письменників України» (2023), збірка сучасної української поезії «Поміж повітряних тривог» (2023), знакові франкомовні праці українських науковців тощо.

Летиція Пасколіні
Директорка департаменту літератури і мистецтва НБФ Емманюель Ґондран Сорде

Директорка департаменту
літератури і мистецтва НБФ Емманюель Ґондран Сорде щиро подякувала за щедрий подарунок
і висловила впевненість, що контакти і культурний обмін між нашими країнами
будуть розширюватись і поглиблюватись…

Тетяна Добко з колегами

Тетяна ДОБКО

Чільна світлина — Національна бібліотека Франції

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Українська культура – у Національній бібліотеці Франції!

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"