«Українська книжкова поличка» відкрилась у паризькій бібліотеці ЮНЕСКО. Всього їх уже…

«Українська книжкова поличка» відкрилась у паризькій бібліотеці ЮНЕСКО. Всього їх уже…

Перша леді України Олена Зеленська відкрила чергову «Українську книжкову поличку». Цього разу — у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Про це йдеться на сайті Офісу Президента.

За останніми даними від ОП, уже в 42 країнах світу діють 180 українських поличок. Їхній загальний фонд — 45 тисяч книжок.

Зеленська 8 листопада передала до бібліотеки ЮНЕСКО в Парижі сучасні українські видання з історії, літератури, філософії. На відкритті була гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азулє.

"Українська книжкова поличка", відкриття в бібліотеці ЮНЕСКО, Париж, 8 листопада 2023

«Українська книжкова поличка», відкриття в бібліотеці ЮНЕСКО, Париж, 8 листопада 2023. Фото: Olena Zelenska/Instagram

«Проєкт не лише зберігає наше слово й думку, але й підсилює їх, щоб про українців знали не тільки з новин, але й із глибоких, якісних текстів — досліджень і творів», — каже перша леді.

Під час свого візиту до Франції Зеленська також познайомилася з французьким стритарт-художником Крістіаном Гемі, відомим також як C215. Протягом 8 листопада він створив фреску, присвячену Україні. Там намальована українська дівчина в кольорах прапора України.

Стінопис французького стритарт-художника Крістіана Гемі, Париж, 8 листопада 2023 року

Стінопис французького стритарт-художника Крістіана Гемі, Париж, 8 листопада 2023 року. Фото: Olena Zelenska/Instagram

У квітні й травні 2022 року Гемі відвідав Львів, Київ, Гостомель та Бучу і створив у цих містах серію графіті на зруйнованих унаслідок російського вторгнення будівлях.

Проєкт «Українська книжкова поличка»

Його реалізують Міністерство закордонних справ, Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут книги.

Проєкт був запланований ще до початку повномасштабної війни Росії. Його мета — поширювати українську літературу в оригіналі та перекладах у найбільших бібліотеках світу. Мета — розвиток культурних зв’язків між країнами та популяризування української літератури у світі. До проєкту долучилися українські видавці з усіх областей, як писав МКІП. «Полички» вже є у США, Греції, Молдові, Франції, Австрії, ПАР, Намібії, Південній Кореї, Катарі тощо.

Сто вісімдесят «українських поличок» діють уже в 42 країнах світу. Це 45 тисяч книжок.

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Українська книжкова поличка» відкрилась у паризькій бібліотеці ЮНЕСКО. Всього їх уже…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"