«Українська книжкова поличка» відкрилась у паризькій бібліотеці ЮНЕСКО. Всього їх уже…

«Українська книжкова поличка» відкрилась у паризькій бібліотеці ЮНЕСКО. Всього їх уже…

Перша леді України Олена Зеленська відкрила чергову «Українську книжкову поличку». Цього разу — у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Про це йдеться на сайті Офісу Президента.

За останніми даними від ОП, уже в 42 країнах світу діють 180 українських поличок. Їхній загальний фонд — 45 тисяч книжок.

Зеленська 8 листопада передала до бібліотеки ЮНЕСКО в Парижі сучасні українські видання з історії, літератури, філософії. На відкритті була гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азулє.

"Українська книжкова поличка", відкриття в бібліотеці ЮНЕСКО, Париж, 8 листопада 2023

«Українська книжкова поличка», відкриття в бібліотеці ЮНЕСКО, Париж, 8 листопада 2023. Фото: Olena Zelenska/Instagram

«Проєкт не лише зберігає наше слово й думку, але й підсилює їх, щоб про українців знали не тільки з новин, але й із глибоких, якісних текстів — досліджень і творів», — каже перша леді.

Під час свого візиту до Франції Зеленська також познайомилася з французьким стритарт-художником Крістіаном Гемі, відомим також як C215. Протягом 8 листопада він створив фреску, присвячену Україні. Там намальована українська дівчина в кольорах прапора України.

Стінопис французького стритарт-художника Крістіана Гемі, Париж, 8 листопада 2023 року

Стінопис французького стритарт-художника Крістіана Гемі, Париж, 8 листопада 2023 року. Фото: Olena Zelenska/Instagram

У квітні й травні 2022 року Гемі відвідав Львів, Київ, Гостомель та Бучу і створив у цих містах серію графіті на зруйнованих унаслідок російського вторгнення будівлях.

Проєкт «Українська книжкова поличка»

Його реалізують Міністерство закордонних справ, Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут книги.

Проєкт був запланований ще до початку повномасштабної війни Росії. Його мета — поширювати українську літературу в оригіналі та перекладах у найбільших бібліотеках світу. Мета — розвиток культурних зв’язків між країнами та популяризування української літератури у світі. До проєкту долучилися українські видавці з усіх областей, як писав МКІП. «Полички» вже є у США, Греції, Молдові, Франції, Австрії, ПАР, Намібії, Південній Кореї, Катарі тощо.

Сто вісімдесят «українських поличок» діють уже в 42 країнах світу. Це 45 тисяч книжок.

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Українська книжкова поличка» відкрилась у паризькій бібліотеці ЮНЕСКО. Всього їх уже…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

У Києві презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби»

У столиці презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби», в рамках якого показали короткометражний документальний фільм про історії ув’язнених людей, які попри все не припиняли боротьбу та пі

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"