Українська книжка про Зону відчуження ввійшла до переліку найкращих за версією The Telegraph

Українська книжка про Зону відчуження ввійшла до переліку найкращих за версією The Telegraph

Дебютна книжка Маркіяна Камиша про Чорнобильську зону «Оформляндія або прогулянка в Зону» ввійшла до переліку найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британського медіа The Telegraph. Про це автор повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

У перекладі англійською книжка вийшла у липні 2022 року в перекладі Pushkin Press.

 

До переліку The Telegraph вона ввійшла у рубриці «Книжки про подорожі». Окрім неї, редакція також відзначила фотокнигу про красу України та видання “Overreach : The Inside Story of Putin’s War Against Ukraine” («Overreach: Внутрішня історія війни Путіна проти України»).

 

 

«”Оформляндія або прогулянка по зоні” — це емоційний вимір чорнобильської сторони, занурення у світ нелегальних туристів-“сталкерів”. У цій книжці ви не знайдете стандартного опису зони, нудних оповідей і дискусій про справжні причини аварії на ЧАЕС. Ось погляд зсередини на нелегальний туризм у зоні відчуження, яка вже майже сорок років є унікальною територією Полісся України. Там смарагдові болота, ополченці в засідках і побиті та закривавлені ноги. Тут і небезпечні миси, і чарівні світанки нічної Прип’яті», — ідеться в анотації.

 

У книжці використані світлини самого Маркіяна Камиша.

 

Маркіян Камиш — український письменник, автор книжок «Оформляндія або прогулянка в Зону», «Київ-86», «Чормет», «Я like Україну! / Я люблю Україну!». З 2010 року нелегально досліджує Чорнобильську зону відчуження та репрезентує її в літературі. Наразі захищає Україну у лавах ЗСУ.

 

«Оформляндія або прогулянка в Зону» — дебютний роман Маркіяна Камиша, опублікований у видавництві «Нора-друк» у 2015 році. «Оформляндія» увійшла в список 10 книжок року Італії від газети «la Repubblica».

 

Як відомо, 2023 року «Оформляндія або прогулянка в Зону» вийшла у Сакартвело.

 

 

Зображення: Pushkin Press

Оригінал статті на Suspilne: Українська книжка про Зону відчуження ввійшла до переліку найкращих за версією The Telegraph

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"