Українська Вікіпедія і сучасна література

Українська Вікіпедія і сучасна література

30 січня Українській Вікіпедії — виповнилося 20 років! 

Для початку наведу декілька коротких прикладів про Українську Вікіпедію.

Перша стаття — «Атом» була створена 30 січня 2004 року користувачем 61.125.212.32 (пізніше зареєстрований як Yuri koval) з міста Фудзі, що в Японії.
4 квітня 2004 було офіційно активовано українську частину Вікіпедії. Кількість статей на той момент — 1000. 23 березня 2020 року була написана 1 000 000-на стаття української Вікіпедії.

Станом на ранок 30 січня 2024 року кількість статей української Вікіпедії становить понад 1 307 770. За цим показником вона перебуває на загальному 14-му місці, на 10-му місці серед європейських Вікіпедій та на 3-му місці серед Вікіпедій слов’янськими мовами.

Українська Вікіпедія станом на 30 січня 2024 року має 3587 активних дописувачів, 568 патрульних, 52 адміністратори. Пишаюсь, що і я належу до цієї креативної спільноти вікіпедистів. Яку ж силу волі треба мати, щоб створювати і творити нові статті, редагувати, перекладати, проводити конкурси і пропагувати Україну в найбільшій сучасній енциклопедії світу!

І це у вільній час і робити це як волонтер.

У нас в спільноті вікіпедистів є традиція – проста і добровільна. Вікіпедія проводить Вікімарафон. Суть полягає в наступному. Залучити якнайбільше людей, провести з ними вікізустріч, розказати про переваги Вікіпедії і створити нові статті для Вікіпедії. Цей рік не став винятком. Наші Вікізустрічі відбувались в різних куточках України. Я зосередився на рідному Ірпеню і Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. 

Полковник Євген Камалов і викладач Київського військового ліцею ім. Івана Богуна Сергій Мартинюк

Сьогодні зустрівся з начальником Київського військового ліцею імені Івана Богуна полковником Євгеном Віталійовичем Камаловим. Розповів про Українську Вікіпедію, про сьогоденні здобутки і про освітні програми, які діють у Вікіпедії. Мав змогу презентувати календар на 2024 рік і пам’ятку для початківця «Як редагувати Вікіпедію». З приємністю дізнався, що Євген Віталійович сам редагує Вікіпедію і є великим прихильником Української Вікіпедії. І як не згадати наше і рідне: «Справжня Честь і Гідність свідків не потребує». Сміливо крокуймо по життю, вчимося новому, але і свого коріння не забуваймо!

Друзі-письменники, у нас, у Вікіпедії, є безліч сестринських проєктів. Це Вікіпідручник, Вікіцитати, Вікісловник, Віківерситет, Вікіновини, MediaWiki. Є розділи про літературу, мистецтво, історію, науку, філософію, своя бібліотека. Приєднуйтесь до Української Вікіпедії. Оцифровуйте свої книги і додавайте їх у Вікіпедію. Добавляйте свої газети, альманахи, часописи у Вікіпедію. Газета «Слово Просвіти» одразу добавляє у Вікіпедію електронний варіант. Дякуючи харизматичному головному редактору Ігорю Зоцу і нескореному патріоту Євгену Букету. У сьогоденні наша Вікіпедія – це актуально і яскраво, престижно і сучасно. Доля шанує сміливих. Єдине майбутнє, яке ми можемо мати, – це те, що побудуємо самі. Будуймо його.

Дякую всім, хто наповнює та підтримує Українську Вікіпедію. Маленькими справами робимо великі.

#ЯпишуВікіпедію

#Вікімарафон2024

Сергій Мартинюк, письменник

Чільне фото — ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна на презентації про Вікіпедію

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Українська Вікіпедія і сучасна література

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"