Українська академія друкарства закликає не об’єднувати її з ЛНУ

Українська академія друкарства закликає не об’єднувати її з ЛНУ

У березні 2024 року Українську академію друкарства планують приєднати до Львівського національного університету імені Івана Франка. Про це Українська академія друкарства повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

В установі кажуть, що про це рішення представники Міністерства освіти і науки повідомили на засіданні ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України». Об’єднання ЗВО має відбутися в межах «Плану модернізації системи закладів вищої освіти».

 

«Попередніх обговорень чи погоджень з колективом не було. Ми спостерігаємо повторення минулорічного сценарію, коли намагаються провести реорганізацію без діалогу зі студентами, працівниками, стейкголдерами, партнерами… Міністерство висловило побажання до “реорганізації за власним бажанням”, не врахувавши те, що такого бажання у нас немає!» — наголошують в академії.

 

Там кажуть, що, за словами МОН, приєднанню будь-якого ЗВО має передувати аналіз його стану, що включатиме результати фінансування, вивчення стану акредитацій освітніх програм і проведення соціального діалогу. В академії переконані, що міністерство мало б представити організаційно-правові механізми, які при будь-яких обʼєднаннях дозволять зберегти унікальність освітнього закладу, захистити соціальні права учасників освітнього процесу.

 

«У Міністерстві освіти і науки України щоразу забувають, що заклад вищої освіти — це злагоджений механізм, тому процес обʼєднання повинен пройти широке громадське обговорення з аналізом неминучих ризиків для тих ЗВО, що приєднують», — додали в установі.

 

Українська академія друкарства — єдиний в Україні автономний заклад вищої освіти, який готує фахівців з медійних технологій та поліграфії.

 

Як повідомлялося, про намір МОН приєднати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка академія повідомила ще в листопаді 2022 року. Згодом Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів закликала цього не робити.

 

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка академії

Оригінал статті на Suspilne: Українська академія друкарства закликає не об’єднувати її з ЛНУ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"