“Україна є фактично взірцем демократії”. Спогади Сергія Борщевського про Євромайдан
Перекладач Сергій Борщевський в ефірі Радіо Культура пригадав, як світова дипломатична спільнота сприймала український Майдан у 2004 та 2014 років. Спогади записані у межах спецпроєкту “Бути гідним”.
За роки незалежності у нас відбулося дві революції — Помаранчева і Гідності. Тому коли я як дипломат зустрічаюся із колегами з європейських країн і не лише з європейських, то кажу, що Україна є фактично взірцем демократії. Де ще люди двічі в такому проміжку часу виходили, щоби обстоювати свої громадянські права? Україна має давні демократичні традиції. Ми знаємо часи Запорозької Січі, ми знаємо Конституцію Пилипа Орлика. Під час Революції гідності я зустрічався з іноземними дипломатами, у мене вдома гостювали телевізійники двох країн. Сюди приїздили журналісти з багатьох країн. У мене були гості з Молдови і з Естонії. Ми знайомилися, а потім я їх возив до себе, потім ми розмовляли.
На всіх це справляло неймовірне враження, дивувалися люди, які побували в різних точках планети, в гарячих точках, мають добрий журналістський досвід роботи. І всі вони мені казали, що найбільше їх дивує мужність людей на Майдані, і що за пару кварталів від Майдану працювали кав’ярні, бари, люди спокійно сиділи, грілися, наче Майдану не існує. І це є нашою проблемою, можливо, найбільшою нашою проблемою — таке усвідомлення себе і доби одними і повне нехтування іншими. Коли ми цього позбудемося, коли відсоток людей свідомих стане більшим, тоді Україна вийде на нормальні шляхи розвитку.
Під час Помаранчевої революції я працював за кордоном, хоча і недалеко звідси – в Мінську. І приїхав сюди у відпустку, був вражений Майданом. В травні, мабуть, а може, і раніше, може, це був березень 2005 року я був на великій міжнародній конференції в Будапешті і можу засвідчити, що четверта або п’ята частина делегатів конференції була в помаранчевих шаликах. А конференція ця була країн Європи і центральної Азії, тобто зібралися люди з більше ніж десяти країн. І всі вони були під враженням від тодішніх подій в Україні. Так само і Революція гідності дала нам поштовх, це одна з найголовніших подій в українській історії XXI.
Поступово Україна українізується, все більше україністи і люди, які усвідомлюють те, що, по-моєму, геніально сформулював один з наших найкращих дипломатів Володимир Василенко на одній з конференції. Він сказав, що Росія — екзистенційний ворог України. Це треба усвідомлювати. Коли наше суспільство в більшості своїй зрозуміє це, тоді все буде окей.
Читайте більше
Спогади Кіпіані про Революцію на граніті: голодування, погрози та перемога
Сильвестров про хоровий цикл “Майдан 2014″: Це велика кантата, яка закінчується колисковою”
“Кожен раз Майдан має інший образ”. Спогади Прохаська про революції 1991, 2004 та 2014 років
“Ми стояли на Майдані, щоби не бути худобою, загнаною у стійло”. Спогади Валерія Харчишина
Оригінал статті на Читомо: “Україна є фактично взірцем демократії”. Спогади Сергія Борщевського про Євромайдан
Блог
З роси і води!Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю
В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі БалканВ Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина
Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у ФранціїМальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц
Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотностіГолова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн
Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.