Україна стане почесною гостею Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві
![Україна стане почесною гостею Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві Україна стане почесною гостею Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2023/02/z17920795AMPWarszawskie-Targi-Ksiazki-1024x683.jpg)
На Міжнародному книжковому ярмарку у Варшаві Україна представить розлогу програму заходів за участі українських авторів та видавців і матиме національний стенд площею понад 200 кв. м. Про це повідомили на офіційному сайті ярмарку.
Програму участі в ярмарку спільно готуватимуть Український інститут книги за дорученням Міністерства культури та інформаційної політики України та Посольства України в Польщі у тісній співпраці з організатором ярмарку — Фундацією історії та культури.
«Для нас велика честь, що Україна буде почесною гостею Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві. Ми впевнені, що Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві стане місцем популяризації української літератури та культури серед польської та міжнародної авдиторії, а також задовольнить потребу контакту з рідною літературою серед української громади Польщі», — зазначають організатори.
Яцек Орил, директор Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві, висловив сподівання, що Україна в ролі Почесного гостя ярмарку у 2023 році стане ключовим елементом програми, що суттєво розширить коло поціновувачів української літератури, а польські та українські видавці й автори започаткують чимало контактів для майбутньої співпраці.
«Минулого року гаслом українського стенда на ярмарку було “Дякую, Польща”. Цього року ми можемо повторити: “Польще, дякую сто разів!”. Участь у такому великому міжнародному заході, який відвідують сотні видатних авторів з різних країн, натовпи чудових глядачів, особливо в такій ролі, є надзвичайно важливою можливістю для українських інтелектуалів представити світові правду про українську історію та культуру, про війну, як її бачать герої нових книжок, налагодити та поглибити контакти з інтелектуалами різних країн» — наголосила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.
Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві відбудеться 25-28 травня 2023 року в Палаці культури і науки у Варшаві та на Plac Defilad (площі Дефілада).
Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві — найбільша міжнародна подія видавничої галузі в Польщі. В ярмарку бере участь міжнародна група експонентів і творців: письменники, перекладачі та ілюстратори. Ярмарок супроводжує багатопланова програма для любителів літератури: фестивалі, тематичні зони та галузеві заходи.
Нагадаємо, у 2022 році Україна представила національний стенд зі слоганом «Дякуємо, Польще! / Dziękujemy, Polsko» на знак подяки польському народові.
Чільна світлина: ADAM STĘPIEŃ
Оригінал статті на Suspilne: Україна стане почесною гостею Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.