Україна прагне досягти угоди з Угорщиною щодо мови нацменшин — Стефанішина

Україна прагне досягти угоди з Угорщиною щодо мови нацменшин — Стефанішина

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна та Угорщина досягнуть угоди щодо рівня виконання вимог Європейського союзу щодо захисту прав національних меншин, необхідного для вступу України до ЄС. Про це вона заявила під час пресконференції.

За словами Стефанішиної, права угорської меншини в Україні забезпечені, як і права інших меншин. Вона наголосила, що український уряд розділяє питання прав угорської меншини в Україні й вимоги угорського уряду.

 

Посадовиця відкинула заяви про те, що угорська нацменшина особливо постраждала через російську агресію, та додала, що грецька меншина Приазов’я постраждала більше.

 

Стефанішина додала, що Угорщина зберігає право довільно блокувати процес вступу України до ЄС, але «не вважає, що угорську проблему треба розглядати як головну у процесі розширення ЄС».

 

Віцепрем’єрка розповіла, що наразі триває діалог про те, як Україна поліпшуватиме захист представників угорської громади. Зокрема, у вересні українська делегація передала Угорщині детальну дорожню карту з практичними кроками щодо забезпечення угорськомовних дітей підручниками та планами щодо зміни законодавства. Водночас Ольга Стефанішина зазначила, що законодавчі зміни не дозволятимуть представникам нацменшин не знати української мови.

 

Як повідомлялося, президент підписав закон №9332 щодо продовження переходу на українську мову шкіл, в яких викладання ведеться однією з мов країн ЄС, до 1 вересня 2024 року.

 

 

Чільне фото: kmu.gov.ua

Оригінал статті на Suspilne: Україна прагне досягти угоди з Угорщиною щодо мови нацменшин — Стефанішина

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"