Україна перебуває у авангарді світової революції — Джесіка Зихович про нову…

Україна перебуває у авангарді світової революції — Джесіка Зихович про нову…

У травні американському академічному видавництві Vernon Press вийшла книжка «Свобода, що відбувається: війна, жінки та культура на перетині України, Польщі та білорусі».

Упорядницею видання стала професорка славістики, дослідниця українського мистецтва та голова Офісі Програми Фулбрайт в Україні Джесіка Зихович. А серед авторок текстів — Наталія Чермалих, Оксана Брюховецька, Ірина Шувалова, Марія Маєрчик, Світлана Бєдарева та ін. У своїх текстах вони говорять про жінок у контексті протестів та війни.

Одним із наскрізних питань, які розглядаються у книзі, є питання свободи. Авторки розглядають її у контексті жіночої історії та культури, а також боротьби за демократію. Йдеться не лише про свободу ідеологічну, але й передусім фізичну, що особливо загострюється під час війни.

У коментарі Суспільне Культура Джесіка Зихович зазначає: «Ця антологія є потужним об’єднаним фронтом жінок, які дали світові чітку мову для документування жорстокості. Ця мова є універсальною, адже стосується прав людини, гідності та революції проти геноциду, тортур, зґвалтувань, колоніального стирання».

Дослідниця та науковиця нагадує про те, що останніми роками суспільство спостерігає за різними видами жорстокого поводження із жінками, зокрема згвалтування, арешти, тортури, убивства. Зихович наполягає на необхідності фіксувати дуже різні досвіди, адже саме документування є важливим чинником у боротьбі із диктатурою.

«Я подорожувала та досліджувала Україну протягом останніх 20 років. Це сталось не тому, що я народилася в україномовній родині серед української культури за кордоном. Коли мені було 20 років, я бачила людей свого ж покоління. Вони протестували на вулицях під час Помаранчевої революції. Для США це так само були важливі роки, адже перед тим країна пережила важливе потрясіння — терористичну атаку 11 вересня. Це також наклалось на досвід особистих протестів, коли я у якості студентки протестувала проти війни в Іраку. З того часу я намагатися зрозуміти, що означає революція в 21 столітті, і зрозуміла, що Україна перебуває у авангарді цього визначення. Я думаю, що для багатьох по всьому світу, хто спостерігає за російською жорстокою війною в Україні, є розуміння війни як триваючої революції, що розпочалася в Україні десятиліття тому. І це є час, коли усій планеті потрібно встати і приєднатися до революції, щоб зупинити путіна! Якщо ми не будемо чинити опір, тоді авторитаризм не лише у росії, але й влада інших автократів у багатьох країнах по всьому світу, колонізуватиме розуми й тіла майбутніх поколінь», — коментує Зихович.

«Ця книга стала відповіддю на російську війну в Україні, яка вирує вже десятиліття, але й на роль жінок як революціонерок і на емансипативні рухи, що відбулися у Польщі та білорусі протягом останнього десятиліття. І хоча багато текстів мають «регіональний характер», ці дослідження несуть глобальні наслідки. Зокрема йдеться про критичний підхід кожної з авторок, який поєднує світові теоретичні надбання та власний досвід роботи. Ці речі формують нову неоціненну спільну методологічною базу у питаннях гендерної та феміністичної теорії», — говорить Зихович.

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Україна перебуває у авангарді світової революції — Джесіка Зихович про нову…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"